Nefes Nefese Ayaz (Atmaca) Kimdir? (Uğur Yücel)

Nefes Nefese Ayaz (Atmaca) Kimdir? (Uğur Yücel)

Yazar: Emre Dizi Haberleri

Star Tv ekranlarında yayınlanması beklenen Nefes Nefese dizisi merakla beklenirken dizide rol alacak olan oyuncu ve karakterlerde belli olmaya devam ediyor. Bu karakterlerden biride dizide Rüya karakterinin babası olan Ayaz, çevresinden gizlediği ismi ile Atmaca’dır. Dizide Ayaz (Atmaca) karakterini canlandıran oyuncunun gerçek adı ise Uğur Yücel’dir. Peki Uğur Yücel kimdir? Tüm bilgileri yazımızda bulabilirsiniz.

Nefes Nefese Ayaz (Atmaca) Kimdir? (Uğur Yücel)

1957 yılında İstanbul’da dünyaya gelen oyuncunun ailesi Vanlı’dır. 1.68 cm boyunda 85 kg ağırlığında olan oyuncu ikizler burcudur. İstanbul Belediyesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nden mezun oldu. 1977 yılında tek kişilik oyunlarla başlayan oyuncu sonrasında Kenter Tiyatrosu’nda Tef Kabare Tiyatrosu, Dormen Tiyatrosu ve Şan Müzikholünde çeşitli oyunlarda rol aldı. 1984 yılında ilk olarak Fahriye Abla isimli film ile ekran yolculuğuna başladı. 1986 yılında ise Teyzem ve Milyarder isimli filmlerde rol aldı.

Uğur Yücel, 1987 yılında ise Selamsız Bando isimli adlı filmde rol aldı. Sonrasında bir çok sinema filminde oynamaya devam eden oyuncu 1988 yılında Müjde Ar, Şener Şen ve Necati Bilgiç’in başrol oynadığı Arabeks filmi oldu. 1994 yılında Aziz Ahmet dizisi ile dizi dünyasına adım atan Uğur Yücel 1996 yılına kadar sinema dünyasına ara verdi. Oyuncu 1996 yılında Eşkiya filmi ile sinema dünyasına geri dönerken, filmde Şener Şen, Kamran Usluer, Yeşim Salkım, Kemal İnci, Özkan Uğur rol aldı. Oyuncu Kemal Sunal’ın vefatından sonra Balalayka isimli filmde rol aldı. TRT ekranlarında yayınlanan Karanlıkta Koşanlar isimli dizide yönetmen, senarist ve oyuncu olarak yer aldı.

[saritext]Nefes Nefese Yusuf Kimdir? Tıklayınız![/saritext]

Uğur Yücel, 2003 yılında Yazı Tura isimli filmde yapımcı, yönetmen ve senarist olarak izleyici karşısına çıktı. 2005 yılında ise Hırsız Polis isimli dizide büyük beğeni topladı. Oyuncu Derya Alabora ile 1983 yılında evlendi ve bir oğlu oldu. Canım Ailem dizisinde rol alan oyuncu Ejder Kapanı isimli sinema filminde Kenan İmirzalıoğlu, Nejat İşler ile birlikte rol aldı. 2016 yılında Familya dizisinde rol alan oyuncu son olarak ilgiyle izlenen İçerde dizisinde Kudret karakteri ile izleyici karşısına çıktı. Oyunculuğunu konuşturan isim romantik, komedi ve aksiyon dizi ve sinema filmlerinde oynayarak her rolde oynayabileceğini göstermiş ve usta bir sanatçı olduğunu izleyicilere göstermiştir. Oyuncuya başarılar dileriz.

[mavitext]Nefes Nefese Dizi ve Jenerik Müziği? Tıklayınız![/mavitext]

Nefes Nefese Uğur Yücel Videosu

Etiketler: nefes nefese atmaca kim nefes nefese atmaca oynadığı diziler nefes nefese atmaca yaşı nefes nefese ayaz kimdir


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL