Nefes Nefese Boran Kimdir? ( Nick Xhelilaj)

Nefes Nefese Boran Kimdir? ( Nick Xhelilaj)

Yazar: Emre Dizi Haberleri

Star Tv ekranlarında yakın zaman içerisinde ekranlara gelecek olan Nefes Nefese merakla beklenirken dizide rol alacak olan oyuncu kadrosu da belli olamaya devam ediyor. Dizide rol alacak olan Boran karakteri merak konusu oldu. Nefes Nefese dizisinde Boran karakterini canlandıran oyuncu Nick Xhelilaj’dır. Nick Xhelilaj ile ilgili tüm bilgileri yazımızda bulabilirsiniz.

Nefes Nefese Boran Kimdir? ( Nick Xhelilaj)

Nick Xhelilaj, 1983 yılında Arnavutluk’da dünyaya geldi. 188 cm boyunda 85 kg ağırlığında olan oyuncu siyah saçlara, kahverengi gözlere sahiptir. Tirana Güzel Sanatlar mezunu olan oyuncunun asıl adı Kreshnik Xhelilaj’dır. Babasının mesleğinin askerlik olması nedeniyle İstanbul’a gelen oyuncu Kuleli Askeri Lisesi’nde okumaya başladı. 7 ay sonrasında bu sevdasından vazgeçen oyuncu Arnavutluk’a geri döndü. Üniversite yıllarında iyi bir yönetmenden film teklifi gelen oyuncu Çek Cumhuriyeti’ne giderek 60’yı yıllarda bir dönem filmi çekmiştir.

Nick Xhelilaj, The Albanian isimli filmde sevdiği bir kadın için Berlin’e giden bir göçmeni canlandıran oyuncu bu filmdeki rolü ile 32. Moskova Uluslararası Film Festivali’nde, Priştine Uluslararası Film Festivali’nde ve 47. Altın Portakal Film Festivali’nde En İyi Oyuncu Ödülü’nü aldı. Nick Xhelilaj, Arnavutça’dan başka İngilizce, İtalyanca, Türkçe ve Almanca’da konuşabilmektedir. Xhelilaj, yönetmenliğini Tomris Giritoğlu’nun yaptığı Kayıp Şehir dizisindeki Kadir rolü ile Türkiye’de tanındı. Ardından Üç Yol isimli sinema filmiyle Bünyamin karakterini canlandırdı.

[saritext]Nefes Nefese Rüya Kimdir? Tıklayınız![/saritext]

Nick Xhelilaj, 2005 yılında Single Use kısa filminde ve Trishtimi i zonjes Shnajder projesinde, 2009 yılında Gjalle! projesinde rol aldı. 2012 yılında ise Seven Lucky Gods sinema filminde Mehmet karakterini canlandırmıştır. 2013 yılında Real Playing Game Real Playing Game sinema filminde Young Boris karakterini canlandırmıştır. Oyuncu 2014 yılında Her Sevda Bir Veda dizisinde rol almıştır. 2016 yılında Zer isimli sinema filminde rol alan oyuncu Jan karakterini canlandırmıştır. Oyuncu son olarak TRT ekranlarında yayınlanan Payitaht Abdülhamid dizisinde Marco karakterini canlandırmıştır. Bir de aynı yıl içerisinde rol aldığı Direniş Karatay filminde Börke karakterini canlandırmıştır. Oyuncuya yeni projesinde başarılar dileriz.

[mavitext]Nefes Nefese Nerede Çekiliyor? Tıklayınız![/mavitext]

Nefes Nefese Nick Xhelilaj Payitaht Abdülhamid Videosu

Etiketler: nefes nefese boran boyu nefes nefese boran gerçek adı nefes nefese boran kim nefes nefese boran oynadığı diziler


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL