Nerdesin Birader Aslı Kim? ( Gonca Sarıyıldız)

Nerdesin Birader Aslı Kim? ( Gonca Sarıyıldız)

Yazar: Emre Nerdesin Birader

Fox Tv ekranlarında yayınlanacak olan dizi Nerdesin Birader tüm heyecanı ile yayınlanacağı günü bekliyor. Dizinin başrollerinde Timur Acar, Gonca Sarıyıldız, Deniz Can Aktaş, Hakan Bilgin, Altan Erkekli, gibi isimler yer alırken dizi de Aslı karakterini canlandıran oyuncu da belli oldu. Dizi de Aslı karakterini canlandıran oyuncu Gonca Sarıyıldız oldu. Peki Gonca Sarıyıldız kimdir? Tanıyalım..

Nerdesin Birader Aslı Kim? ( Gonca Sarıyıldız)

1986 yılında Ankara ilinde dünyaya gelen oyuncu, 1.75 boyunda, 56 kg ağırlığındadır. Kahverengi gözlere sahip oyuncu kova burcudur. Eğitimini Yeditepe Üniversitesi Tiyatro Bölümünde tamamlamıştır. Müjdat Gezen Tiyatro Merkezinde ise çalışmalarına devam etmiştir.

Müjdat Gezen 1881 adlı tiyatro oyununda Fikriye karakterini canlandırmıştır. Gonca Sarıyıldız Muhteşem Yüzyıl dizisinde Şehzade Mustafa’nın cariyesi Fatma Sultan karakteri ile dizi dünyasına adım atmış oldu. Dizilerin aranan ismi olan Sarıyıldız Diğer Yarım dizisinde ikiz rolünü canlandırdı. Bu dizide İpek Tuzcuoğlu, Orhan Kılıç, Alican Albayrak, Yamaç Telli, Nevra Serezli ile birlikte rol aldı.

Gonca Sarıyıldız 2016 yılında Seviyor Sevmiyor dizisinde İrem karakterini canlandırmış, Gökhan Alkan, Zeynep Çamcı, Yiğit Kirazcı ile birlikte oynamıştır. 2013 yılında İnadına Yaşamak adlı dizide rol almış Deniz karakterini canlandırmıştır. 2015 yılında ise Bedel dizisinde rol alan oyuncu Nazan karakterini canlandırmıştır.

Oyuncu set dışında sporu ihmal etmiyor. Plates yapmak, Yoga, fitness ve yemek yapmayı çok seviyor. Giyinme ile alakalı ise moda işinden pek anlamadığını ve sevdiği bir giyisinin aynısından bir tane daha alıp onu aylarca giymeyi sevdiğini belirtiyor. 31 yaşında olan oyuncu uzun boylu olmasına rağmen minyon yüzü ile ve güzelliği ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Kendisine yeni projesinde başarılar diliyoruz.

Gonca Sarıyıldız Videosu!

Etiketler: nerdesin birader aslı gerçek adı nerdesin birader aslı kimdir nerdesin birader aslı oynadığı diziler


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL