Nerdesin Birader Ece Kimdir? (Dilan Telkök)

Nerdesin Birader Ece Kimdir? (Dilan Telkök)

Yazar: Emre Nerdesin Birader

Fox Tv ekranlarında yayınlanması beklenen dizi Nerdesin Birader 8 Kasım itibariyle izleyici ile buluşuyor. Dizi de ikiz kardeşlerin birbirinin yerine geçmeleri anlatılıyor. Birbirinin yerine geçen kardeşlerden komiser olanın başından geçenler . komik bir şekilde izleyiciye aktarılıyor. Dizi de yeni karakterlerde dahil olmaya başladı. Bu karakterlerden bir tanesi de Ece karakterini canlandıran oyuncu ise Dilan Telkök‘tür. Peki Dilan Telkök kimdir? Tanıyalım..

Nerdesin Birader Ece Kimdir? (Dilan Telkök)

Dilan Telkök 1995 yılında Sakarya ilinde dünyaya geldi. 1.74 boyunda 54 kg ağırlığındaki oyuncu kahverengi gözlere sahip olup başak burcudur. Eğitimini Sakarya Üniversitesi Alman Dili ve Edebiyatı Bölümünü okuyarak tamamlamıştır. Dilan Telkök çocukluğundan itibaren dizi ve sinemalarda rol almak istemiş, oyunculuk eğitimleri alarak oyuncu olma hayalini gerçekleştirmek ulaşmıştır.

 

Dilan Telkök 2001 yılında ailesi ile birlikte Hollanda’ya taşınmıştır. Burada kısa süre kalan oyuncu eğitimine Belçika’da devam etmiştir. İlk ve Orta eğitimini Belçika’da tamamladıktan sonra Türkiye’ye geri dönmüştür. İyi derecede İngilizce ve Flamenkçe bilen Dilan, orta seviyede Almanca bilmektedir. Üniversite yıllarından sonra oyunculuk alanında kendini geliştiren Telkök yönetmen ve senaristlerin aradığı isim olmuştur.

İlk olarak 2015 yılında rol aldığı Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisinde Elif karakterini canlandırmıştır. Akabinde Hande Soral, Barış Kılıç, Murat Han ve Sedef Avcı’nın paylaştığı dizi Evlat Kokusu‘nda Murat Han’ın kızı Cemre karakterini canlandırmıştır. Oyuncuya ufak iken bir çok şehir gezmesinin hayatını nasıl etkilediği sorusu yöneltilmiş kendisi ise bu soruya: “ Ufak iken bu durum bana çok zor gelse de şu an çok memnunum. Faklı bakış açıları ve kültürlerle büyüme fırsatı yakaladım. Bu benim için çok değerli. İleride yurt dışında yaşamayı düşünebilirim. Oraları gezip görmek hayattan ne istediğime katkı sağladı.” diye cevap verir.

Nerdesin Birader Aslı Kimdir? Tıklayınız!

Dilan Telkök’ün Nerdesin Birader dizisindeki Ece karakterinde göstermiş olduğu performansı değerlendirdiğinizde komedi dizilerinde daha iyi oynadığını düşünüyor musunuz? Oyuncuyu hangi tür dizilerde görmek istersiniz? Bu konudaki duygu ve düşüncelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Dilan Telkök Evlat Kokusu Videosu!

Etiketler: nerdesin birader alinin sevdiği kız nerdesin birader aslının kız arkadaşı kim nerdesin birader ece gerçek adı nerdesin birader ece kimdir nerdesin birader ece rol aldığı diziler


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL