Nerdesin Birader İzlendi mi? Tuttu mu? Erken Final mi Yapacak? Reyting Sonuçları!

Nerdesin Birader İzlendi mi? Tuttu mu? Erken Final mi Yapacak? Reyting Sonuçları!

Yazar: Emre Nerdesin Birader

Fox Tv ekranlarında yayınlanan dizi Nerdesin Birader dizisinin başrollerinde Timur Acar, Gonca Sarıyıldız, Deniz Can Aktaş, Ruhi Sarı gibi önemli isimler yer alıyor. Dizide Yunus ikizi olan komiser Yiğit’in yerine geçmesi ile içinden çıkılamaz durumların komik bir şekilde anlatıldığı dizidir. Dizinin ilk bölümü çarşamba günü yayınlandı. Dizi izlendi mi? Tuttu mu? Reyting sonuçları nasıl? Tüm bu soruların cevabını yazımızda bulabilirsiniz.

Nerdesin Birader İzlendi mi? Tuttu mu?

Nerdesin Birader çarşamba günü yayınlanan diziler içerisinde tek komedi dizisidir. Bu nedenle ayrı bir kitlesinin olacağını düşünüyorum. [pembetext]Hayat Sırları Analizimizde [/pembetext]dizinin tek sıkıntı oluşturabilecek yanı dizinin çarşamba günü yayınlanması demiştim. Bununda etkisini dizi 10-14 sıralardaki reytingleri ile gösterdi.

Nerdesin Birader’in de reytingleri yüksek dizilerin olduğu çarşamba günü yayınlanması dizinin izlenmesini etkileyecektir. Ancak dizi komedi tarzında olması bu etkiyi Hayat Sırları dizisindeki gibi görmeyeceğini tahmin ediyorum. Ancak burada bir şerh koymak gerekirse; bazı komedi dizileri saçma sapan olaylarla anlatılıyor. Neden-sonuç ilişkisi olmadan konular izleyiciye yutturulmaya çalışılıyor. Burada Nerdesin Birader dizisinin kaliteli bir komedi dizisi olması durumunda izleneceğini ve ilk 5’e girerse dizinin tutacağını tahmin ediyorum.

Nerdesin Birader Erken Final mi Yapacak? Reyting Sonuçları!

Nerdesin Birader dizi yukarıda bahsettiğim nedenler dışında konular arasında bağlantısı olmayan, dizide komedi yapacağız diye saçmalayan sahnelerin yer alması durumunda dizinin kalitesi düşeceğinden ve reyting sonuçlarında da 3 reyting bandının üzerinde bir sonuç alamazsa dizi bir kaç bölüm sonra erken final yapmak zorunda kalabilir.

Dizinin reyting sonuçları henüz açıklanmadı. Açıklandığında daha detaylı analiz yapılacaktır.

Nerdesin Birader ilk bölümü ile fena bir giriş yapmadı. Total’de 3.46 reytingle 13. sıradan giriş yaptı. AB’de ise 2.55 reytingle 16. sıradan giriş yapan dizi ABC+’da ise 2.86 ile 16. sırada yer aldı. Dizi bana göre orta bir giriş yaptı. Daha önce söylediğim gibi Çarşamba günü Diriliş, Diriliş Özet ve Meryem gibi reytingleri yüksek olan dizilerin olması hem Hayat Sırları hem Nerdesin Birader dizilerinin izlenme oranlarının düşük olmasına neden oldu. Nerdesin Birader’in bir avantajı komedi dizisi olması. Bu durum izlenme oranlarının yüksek olmasını sağlayabilirdi. Fakat Total’de iyi bir reyting alan dizi AB ve ABC de beklentilerin altında kaldı. İlerleyen bölümlerde dizinin akıbetini göreceğiz.

Nerdesin Birader Fragmanı!

Siz diziyi beğendiniz mi? Bu dizi tutar mı? Reyting sonuçlarını da değerlendirdiğinizde bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Etiketler: nerdesin birader erken final mi yapacak nerdesin birader izlendi mi nerdesin birader reyting sonuçları nerdesin birader tuttu mu


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL