Nerdesin Birader Kudret Kimdir? ( Ruhi Sarı)

Nerdesin Birader Kudret Kimdir? ( Ruhi Sarı)

Yazar: Emre Nerdesin Birader

Nerdesin Birader dizisi Fox ekranlarında izleyici ile buluşmaya hazırlanırken dizide Kudret karakteri de merak konusu oldu. Kudret, Fox Tv internet sitesi Nerdesin Birader dizi kategorilerinde, oyuncu kadrosunda şu şekilde anlatılıyor.

“Hikâyemizin gizemli adamıdır. Uzun bir müddet de öyle kalacaktır. Yiğit’in ölümünden sonra ortaya çıkar ve Yunus’a Yiğit’le beraber çalıştığını, bütün bu yer değiştirme hikâyesini bilen tek kişi olduğunu, Kara El’i çökertmelerine yardım etmek için sahte polis olarak göreve devam etmesi gerektiğini söyler. Yunus kabul etmek istemeyince de onu ‘kardeşini öldürüp onun yerine geçtiği’ iftirasını atmakla tehdit eder. İyi biri mi, kötü biri mi? Gerçekten Yiğit’le mi çalışıyordu, yoksa başka bir amacı mı var? Bu soruları Yunus gibi biz de bilmeyiz. Kudret her seferinde Yunus’un bilmesi gerektiği kadarını söyler, gerisini söylemez.”

Nerdesin Birader Kudret Kimdir? ( Ruhi Sarı)

Oyuncu 1972 yılında Trabzon ilinde dünyaya geldi. İlk ve orta okulu İstanbul’da okudu. İstanbul Kartal Sanat Tiyatrosu’nda okudu. Üniversite eğitimini Konya Selçuk Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünden mezun oldu.

Ruhi Sarı, 1995 yılında Tunç Başaran’ın yönetmenliğini yaptığı Sende Gitme adlı sinema filmi ile oyunculuk hayatına başladı. Bu filmde Rıfat karakterini canlandırdı. Bu filmle 33. Antalya Film Şenliği Altın Portakal Film Festivalinde Yılmaz Zafer onur ödülünü aldı. Bu filmden sonra diğer filmi Üçüncü Sayfa’da oynadı.

Sarı, 2000 yılında Şaşıfelek Çıkmazı adlı dizide rol aldı. 2001 yılında Maruf adlı sinema filminde Maruf karakterini canlandırdı. Yıllar 2007 yılına geldiğinde Kabadayı adlı sinema filminde mafya babası karakterini canlandırdı. 2008 yılında ise Özcan Deniz ve Meltem Cumbul’un başrollerini paylaştığı Aşk Yakar adlı dizide Tarantino karakterini canlandırmıştır.

Nerdesin Birader Polis Cüneyt Kimdir? Tıklayınız!

Ruhi Sarı 2004 yılında sanat yönetmeni Natali Yares ile evlendi. Bir oğlu oldu. 2012 yılında Trt Çocuk kanalında Köstebekgiller dizisinde rol aldı. 2015 yılında ise Sen Benimsin adlı dizide Ahlas Toprak karakterini canlandırdı. 2017 yılında ise İlker Sarı yönetmenliğindeki Benzersiz adlı filminde rol aldı. Oyuncu bir çok dalda ödül kazandı.

Ruhi Sarı Videosu!

Etiketler: nerdesin birader kudret gerçek adı nerdesin birader kudret kimdir nerdesin birader kudret oynadığı diziler


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL