Netflix Üyelik Ücreti 2021 Ne Kadar Oldu?

Netflix Üyelik Ücreti 2021 Ne Kadar Oldu?

Yazar: Emre Dizi Haberleri

Dünyanın en popüler dizi ve film platformlarından biri olan Netflix, son zamanlarda ülkemizin gündeminden düşmüyor. Bu konuşulmanın sebebi şüphesiz yeni yıl vesilesiyle Netflix’in üyelik ücretlerine yaptığı zam. Hali hazırda üyeler ve üye olmak isteyenler sıklıkla Netflix üyelik ücreti 2021 ne kadar oldu? Sorusunu yöneltiyorlar. Sizler için bu konuyu detaylı bir şekilde ele aldık. Ayrıca Netflix hakkında çeşitli bilgileri de yazımızda bulabilirsiniz. Peki Netflix üyelik ücreti 2021 ne kadar oldu?

Yeni Netflix Üyelik Ücretleri 2021

Son dönemde tepkilerin odağında olan dünyanın en büyük dizi ve film izleme platformlarından olan Netflix, ülkemiz için üyelik ücretlerini arttırdı. Hal böyle olunca birçok kişi Netflix’in bu davranışına tepki gösterdi. Bilindiği üzere Netflix abonelik için 3 adet paket seçme hakkı bulunuyor. Zam oranları yüzdesel olarak hesaplandığında, en çok artışın büyük çoğunluğun kullandığı temel pakette yapıldığı gözlerden kaçmadı. Kısaca ifade etmek gerekirse 3 üyelik şekli de %20 ila %50 oranları arasında bir artış gösterdi.

Netflix firmasının ülkemizde ki kullanıcıları için yaptığı son zam 2019 yılının haziran ayında gerçekleşmişti. Dünyaca ünlü platform Netflix, geçtiğimiz günlerde yeni bir zam ile Türk kullanıcılarının karşısına geldi. Eski dönemlerde kullanıcılarına 1 ay ücretsiz üyelik imkanı sunan Netflix, bu avantajı da bilindiği üzere kaldırmıştı. Yeni üye olacak kişilerin Netflix platformuna son yapılan güncel zamlı fiyatlar ile kayıt olacağı bildiriliyor. Ayrıca 1 ay ücretsiz üyelik hakları da ne yazık ki bulunmuyor. Peki, yeni Netflix üyelik ücretleri 2021 ne kadar oldu?

  • Temel Plan Ücreti: geçtiğimiz dönemlerde 17.99 TL olan Temel Plan Ücreti son yapılan zamlarda birlikte aylık 26.99 TL’ye yükseldi. Böylece yapılan zam oranı %50 olarak belirlendi.
  • Standart Plan Ücreti: geçtiğimiz dönemlerde 29.99 TL olan Standart Plan Ücreti son yapılan zamlarla birlikte 40.99 TL’ye yükseldi. Böylece yapılan zam oranı %37 olarak belirlendi.
  • Özel Plan Ücreti: geçtiğimiz dönemlerde 41.99 TL olan Özel Plan Ücreti son yapılan zamlarla birlikte 54.99 TL’ye yükseldi. Böylece yapılan zam oranı %30 olarak belirlendi.

Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL