Nurseli İdiz ( Hıçkırık Dizisi Perihan) Kimdir?

Nurseli İdiz ( Hıçkırık Dizisi Perihan) Kimdir?

Yazar: Emre Hıçkırık

Kanal D ekranlarının sevilen dizisi Hıçkırık tüm heyecanı ile merakla beklenirken dizinin başrol oyuncularından Nursel’i İdiz dizide Perihan karakterini canlandıracak. Nurseli İdiz hakkında tüm bilgiler yazımızda sizlerle paylaşıyoruz.

Nurseli İdiz ( Hıçkırık Dizisi Perihan) Kimdir?

1960 yılında İstanbul Pendik’te dünyaya gelen oyuncu eğitimini  Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü ve Arkeoloji ve Sanat Tarihi bölümünde tamamlamıştır. 1981 yılında Ankara Devlet Tiyatrosu’nda görev alan oyuncu sonrasında İstanbul Devlet Tiyatrolarında görev almış ve burada çıkan oyunlarda oynamıştır. Oyuncu 1981 yılında TRT ekranlarında Şarkılar Neyi Söyler ve Prizma isimli programları sundu. Geçmiş Bahar Mimozaları dizisiyle adını duyurdu.

Nurseli İdiz, müzisyen Cem İdiz ile 1983 yılında evlendi. 15 yıllık eşinde 1999 yılında boşandı. Gerçek soyadı Çamlıbel olan Nurseli İdiz soy isim olarak eşinden aldığı soy ismi kullanıyor. 1985 doğumlu Canan Elif adında bir kızı vardır. Nursel’i İdiz bu zamana kadar bir çok ödül de almıştır. 16. Siyad Türk Sinema Ödülleri En İyi Kadın Oyuncu ödülünü almıştır. 7. Ankara Film Festivalinde En İyi Kadın Oyuncu ödülünü almıştır. 2000 yılında Magazin Gazetecileri Derneği Ödülleri En İyi Kadın Oyuncu ödülünü almıştır. 2002 yılında ise Sadri Alışık Ödülleri En İyi Yardımcı Kadın Ödüllerini almıştır.

Oyuncu 1994 yılında Çözülemler adlı sinema filminde Nihal karakterini canlandırmıştır. 1999 yılında Kahpe Bizans filminde Helana karakterini canlandırmıştır. 2000 yılında yayınlanan Delikanlı dizisinde Begüm karakterini oynayan oyuncu 2002 yılında Kınalı Kar dizisinde rol almıştır. 2009 yılında Güneşi Gördüm sinema filminde Müdire Anne karakterini canlandırmıştır. Oyuncu 2010 Ömre Bedel, 2011 yılında Zehirli Sarmaşık, 2012 Harem, 2013 Romantik Komedi, 2014 yılında ise Ankara’nın Dikmeni projelerinde rol almıştır. Oyuncu 2015 yılında Show Tv ekranlarında yayınlanan dizi İlişki Durumu: Karışık’da rol almıştır. Dizide Seren Şirince, Berk Oktay, Eda Ece ile birlikte rol almıştır.

[pembetext]Hıçkırık Selin Kimdir? Tıklayınız![/pembetext]

Nurseli İdiz Videosu!

Etiketler: hıçkırık perihan gerçek adı hıçkırık perihan kimdir hıçkırık perihan oynadığı diziler


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL