Osman Gazi Dizisi Osman Gazi Kim?

Osman Gazi Dizisi Osman Gazi Kim?

Yazar: Emre Dizi Haberleri

TRT 1 kanalının başarılı ve ses getiren yapımlarından biri olan “Diriliş Ertuğrul” dizisi sezon boyunca izleyicileri ekrana kitlemiş. Kayı boyu  Ertuğrul Gazi önderliğinde Tapınak Şövalyeleri, Moğollar , Bizans’a  ve Çavdaroğulları Obasına karşı mücadelesini etmiştir.Oyuncu kadrosu ve senaryosu ile izleyici tarafından büyük beğeni toplamış başarısını kanıtlamış bir yapım olarak izleyiciyle buluşuyor. Dizinin yapımcılığını Tekden film’in, Mehmet Bozdağ ve Atilla Engin’in senaristliğini yaptığı ve Metin Günay’ın yönetmenliğini üstlendiği tarihi Efsane dizi Ertuğrul Gazi’nin ölümü ile Osmanlı İmparatorluğu’nun kurucusu Osman Gazi olarak bu sezonda ekran hayatına devam ediyor.

Osman Gazi’nin Hayatı

1258 yılında Söğüt’de dünyaya gelmiştir. Ertuğrul Bey’in  ölümü ile birlikte  24 yaşındayken  babasının yerine geçmiştir. 27 sene boyunca saltanatta kalmayı başarmıştır. İki defa evlilik yapmış ve bu evliliklerden 8 tane çocuğu olmuştur. Bunlar Alaeddin Paşa, Orhan, Fatma Hatun, Melik Arslan Bey, Hamit Bey, Ertuğrul Bey, Çobanbey ve Pazarlı bey’dir. Osmanlı haneda’nın kurucusu Osman Gazi 1 ağustos 1326 yılında Bursa’da yaşamını yitirmiştir.

“Osman Gazi” dizisi Osman Gazi “Burak Özçivit”

Burak Özçivit son olarak Kara Sevda dizisinde yer almış. Uzun süredir hiçbir dizi projesinde yer almamıştır. Son olarak kendi yapımcılığını üstlendiği “Kardeşim Benim 2” Film’inde yer almıştır. Oyuncu bütün söylentileri asılsız bırakarak yeni projesini onayladı. Bu sezonda “Diriliş Ertuğrul” yerini Osman Gazi’ye bırakıyor. Burak Özçivit Osman Gazi karakteri ile ekrana tekrar dönüyor. Bu güçlü yapımın projesini reddedemeyen oyuncu TRT 1’in güçlü ve başarılı dizisinin kadrosuna başrol olarak katılmıştır.

Etiketler: burak özçivit osman gazi dizisine ne zaman katılacak


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL