Payitaht Abdülhamid Ahmet Rıza Bey’i Kim Canlandırıyor? Gerçek Tarihte Var mı?

Payitaht Abdülhamid Ahmet Rıza Bey’i Kim Canlandırıyor? Gerçek Tarihte Var mı?

Yazar: Emre Dizi Haberleri

74. bölümden itibaren hikayeye dahil olan yeni karakter Ahmet Rıza Bey merak ediliyor. Hem karakter hem de oyuncunun merak edildiği dizide bölümler ve senaryo son hız devam ediyor. Peki diziye yeni giren Ahmet Rıza Bey karkateri kimdir, gerçek adı ne, gerçek tarihte var mı?

Osmanlı döneminde İttihat ve Terakkî Cemiyeti’nin önde gelen kurucularından ‘Ahmet Rıza Bey’ karakteri diziye 74. Bölümle giriş yapmış oldu. Dizide Ahmet Rıza Bey karakterini canlandıran oyuncu Yener Sezgin’dir. Kurtlar Vadisi Pusu dizisinde ‘Hamit’ karakterini canlandıran oyuncu kimdir?

1971 yılında Almanya’da doğan oyuncu genelde yan karakter olarak dizilerde rol almaktadır. Nizama Adanmış Ruhlar, Küçük Kıyamet, Sakarya Fırat, IV:Osman, Kollama, Gece Gündüz, Gazi, Aşk-ı Memnu, Kurtlar Vadisi gibi yapımlarda rol almıştır.

Gerçek tarihte Ahmet Rıza Bey, 1859 İstanbul doğumludur. Siyasetçi ve düşünür olan Ahmet Rıza, İngiliz Ali Bey’in oğludur. İngilizce bildiği için ve Kırım savaşında İngilizlerle ilgilendiği için bu lakabı almıştır. Annesi ise Avusturalyalı olan Ahmet Rıza Bey, Galatasaray Lisesini bitirmiştir. Abdulhamid’e olan muhalif yapısı gereği Fransız İhtilalilin 100.nedeni ile Fransa’ya gider ve orada kalır. İttihad ve Terakki Cemiyetinin ve Jön Türkler hareketinin önde gelenlerindendir.

Etiketler: Payitaht Abdülhamid Ahmet Rıza Bey gerçek tarihte kimdir Payitaht Abdülhamid Ahmet Rıza Bey gerçek tarihte var mı Payitaht Abdülhamid Ahmet Rıza Bey kimdir


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL