Rapçi Ezhel Hapisten Ne Zaman Çıkacak? Çıkabilecek Mi?

Yazar: Emre Magazin

Rapçi Ezhel’in durumu son zamanlarda hayranları tarafından merakla bekleniyor. Ezhel kod adıyla tanınan ve milyonlar tarafından dinlenen Ömer Sercan İpekçioğlu hakkında 10 yıla kadar hapis cezası isteniyor. Peki Ezhel’in akıbeti ne olacak? Hapisten ne zaman çıkacak? Bugün görülen mahkeme sonucu hayranlarını sevindirdi. 

Ünlü rap şarkıcısının beraatine karar verildi!

Bu soruların yanıtını kimse net olarak bilmiyor fakat Ezhel’in tarafında olan ve bu cezayı haksız gören önemli bir kesim bulunmakta. Rapçi Ezhel’in durumu hakkında Binali Yıldırım da Oğuzhan Uğur ile yaptıkları söyleşi de önemli açıklamalarda bulundu. Bunun üzerine Ezhel hayranları bu konuşmadan sonra Ezhel’in cezasında olumlu gelişmeler olacağını düşünmeye başladı.

Oğuzhan Uğur Binali Yıldırım’a soruyu şu şekilde yöneltti; Başka bir dizide ve filmde cinayete özendiren sözler ve sahneler varken ceza almıyor fakat bir şarkının içinde bazı zararlı kelimelerin geçmesi dinleyenleri uyuşturucuya mı teşvik ediyor. Bu sorunun üzerine Binali Yıldırım konuyla ilgili hiç bir bilgisi olmadığını dosyasında neler olduğunu bilmeden tamamen Oğuzhan Uğur’un anlattıklarını veri kabul ederek  yanıt verdi.

Diğer suça teşvik eden sanatçılara ne yapılıyorsa Ezhel’e de aynı yapılmalı diyen Binali Yıldırım, bir suç işlenilmediği halde kimsenin ceza almamasından yana olduğunu dile getirdi. Binali Yıldırım’ın bu umut veren açıklaması üzerine salonda alkışlar koptu.

Henüz Ezhel’in ne zaman hapisten çıkacak ya da çıkabilecek mi sorusu hakkında netlik yok. Dava sürüyor. Fakat Binali Yıldırım’ın da söylediklerinden yola çıkarak Ezhel’in davasında olumlu gelişmeler olacağını söylemek mümkün.

 

Etiketler: ezhelin davasında son durum ne


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL