Savaşçı Dizisi Haydar Kimdir? ( Sarp Levendoğlu)

Savaşçı Dizisi Haydar Kimdir? ( Sarp Levendoğlu)

Yazar: Emre Savaşçı

Fox Tv ekranlarının Pazar akşamları yayınlanan dizisi Savaşçı’ya yeni bir karakter daha dahil oldu. Daha önce Emret Komutanım ve son dönemde Ölene Kadar dizilerinde rol alan, Birce Akalay ile olaylı bir şekilde boşanan Sarp Levendoğlu Savaşçı dizisinde dahil oldu. Sarp Levendoğlu dizide Haydar karakterini canlandıracak.

Savaşçı Dizisi Haydar ( Sarp Levendoğlu) Kimdir?

1981 yılında Ankara ilinde dünyaya gelen karizmatik oyuncunun annesinin adı Emine Altıoktur. Yönetmen Mustafa Altıoklar’ın yeğenidir. Orta okulu Ankarada, liseyi ise İstanbul’da okuyan oyuncu, Bilgi Üniversitesi’nde Görsel Tasarım bölümünü okudu. Ancak okumaya devam etmedi ve Kültür Üniversitesi Oyunculuk Bölümünü bitirdi. Oyunculuğa ise 6 yaşında TRT ekranlarında yayınlanan bir dizi ile başladı.

[pembetext]Mehmet Bir Cihan Fatihi Teodora Kimdir?[/pembetext]

Sarp Levendoğlu, dayısı Mustafa Altıoklar’ın yönettiği film O Şimdi Asker adlı filmde rol aldı. Ardından Lise Defteri adlı dizide başrollerden birini oynadı. Asıl tanınmışlığını ise Emret Komutanım dizisinde oynayarak yaptı ve dizide 80 bölüm oynadı. Sonrasında Zeliha’nın Gözleri ve Emret Komutanım Şah Mat filmlerinde boy gösterdi. Gece Gündüz adlı dizide ise Başkomiser Aslan’ı oynadı. Ayrıca Emret Komutanım ve Gece Gündüz projelerinde yönetmenlikte yapmıştır.

Levendoğlu 2008 yılında Begün Bingören ile nişanlandı fakat 2013 yılında ayrıldılar. Küçük Ağa dizisinde birlikte rol aldığı Birce Akalay ile 2014 tarihinde evlenen Sarp Levendoğlu 2017 yılında boşandı.

[mavitext]Kızlarım İçin Egemen Kimdir? Tıklayınız![/mavitext]

Sarp Leventoğlu yapımcılığını Türker İnanoğlu’nun yaptığı Kanal D ekranlarında yayınlanan dizi Küçük Ağa‘da Mehmet Ağa’nın oğlu karakterini canlandırdı. Dizide Zeki Alasya, Birce Akalay, Zafer Algöz, Hakan Bilgin, Banu Zorlu gibi isimlerle birlikte rol aldı. 2016 yılında ise sinemaya devam eden oyuncu eşini kaybettikten sonra ringleri de terk eden milli bir sporcuyu canlandırdığı Deliormanlı isimli filmde rol aldı. Film de Savaş Türkyılmaz karakterini canlandırdı. Filmde Gürkan Uygun, Birce Akalay ile birlikte oynadı. Oyuncu ayrıca Asla Vazgeçmem dizisinde Demir karakterini canlandırmıştır.

Sarp Levendoğlu Asla Vazgeçmem Videosu!

Sizler oyuncu Sarp Levendoğlu’nun askeri filmlerde rol almasını nasıl değerlendiriyorsunuz? En çok hangi rollerde oynamasını düşünüyorsunuz?

Etiketler: savaşçı dizisi haydar gerçek adı savaşçı haydar kim savaşçı haydar kimdir savaşçı sarp levendoğlu kimdir


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL