Savaşçı Dizisi Temo (Burak Sarımola) Kimdir?

Savaşçı Dizisi Temo (Burak Sarımola) Kimdir?

Yazar: Emre Savaşçı

Fox Tv ekranlarında yayınlanan Başrollerini Berk Oktay, Yıldız Çağrı Atiksoy, Murat Serezli, Burç Kümbetlioğlu, Fırat Albayram, Uğur Biçer ve Doğan Bayraktar’ın paylaştığı yapımcılığını Limon filmin üstlendiği, Murat Sarçoğlu’nun yönetmenliğini üstlendiği dizi Savaşçı’ya yeni bir isim daha dahil oluyor.

Dizide kılıktan kılığa girerek düşman gördüklerini yok etmeye çalışan Temo karakterini canlandıran oyuncu Burak Sarımola canlandırıyor. Peki Burak Sarımola kimdir? Sizin içn araştırdık.

Savaşçı Dizisi Temo ( Burak Sarımola) Kimdir?

Burak Sarımola, 1979 yılında İstanbul’da doğmuştur. Lise eğitiminden sonra Lale Oraloğlu Tiyatrosu’nda sahneye çıkmaya başladı. Sonrasında BMK Mutfak oyuncuları arasında yer aldı. İlk sinema filmi Allah’ım Sen Bilirsin oldu. 2002 yılında Gülbeyaz isimli dizide oynadı. Bu dizide Hami karakteri ile oynadı.

2005 yılında ise Emret Komutanım dizisinde konuk oyuncu oldu. 2007 yılında ise Son Ders Aşk ve Üniversite filminde Burak karakterini canlandırdı.  2009 yılında ise Papatyam isimli dizi de rol alan oyuncu 2013 yılında Ammar: Cin Tarikatı isimli filmde Burak karakterini canlandırdı. Dizinin başrollerinde Duygu Paracıkoğlu, Eylül Su Sapan, Dilşah Demir gibi isimler yer aldı.

2014 yılında ise Azazil: Düğüm isimli filmde rol aldı. Film erkek arkadaşı ile yolculuk yaparken köpeğe çarpan Sinem’in yaşadıklarını anlatıyor. Filmin başrollerinde Tamay Kılıç, Zafer Altun, Tolga Akman yer aldı. Çaylar Şirketten, Bekarlık Sultanlık mı? Ağa Kızı, Hayalet, Ne Gezer Aşk Dağlarda, Nefes Nefese, Arka Sokaklar, Cemile, Gönül Salıncağı, Hepsi, Babam Olacak, Öldür Beni, Bir Katilin Anatomisi, Küçük Kıyamet, Karaman’ın Koyunu, Karışık Kase, Terk Edilmiş oyuncunun diğer projeleridir.

Burak Sarımola, 1.78 boyunda 69 kg ağırlığındaki oyuncu Özge Sarımola ile evlidir ve bir erkek çocuk babasıdır. Burak Sarımola Oyuncu koçluğu da yapmaktadır. Oyuncuya yeni projesinde başarılar diliyoruz.

Burak Sarımola Videosu!

Savaşçı dizisinde Temo karakterini canlandıran oyuncu Burak Sarımola hakkında ne düşünüyorsunuz? Çalışmalarını beğeniyor musunuz?

Etiketler: savaşçı dizisi temo gerçek adı savaşçı dizisi temo kimdir savaşçı dizisi temo oynadığı diziler


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL