Savaşçı Roza Kimdir? (Sema Şimşek)

Savaşçı Roza Kimdir? (Sema Şimşek)

Yazar: Emre Savaşçı

Fox ekranlarının pazar günleri yayınlanan dizisi Savaşçı’da olaylar ardı ardına gelişirken dizide Temo ve Murat Teğmen’in ayrılmasının ardından diziye yeni karakter ve oyuncular dahil olmaya devam ediyor. Bu karakterlerden bir taneside dizide Kuzgun’a deli gibi aşık olan terörist kapmlarında yetişmiş Roza karakteridir. Roza karakterini canlandıran oyuncu ise Sema Şimşek oldu. Peki Sema Şimşek kimdir? Tüm bilgileri yazımızda bulabilirsiniz.

Savaşçı Roza Kimdir? (Sema Şimşek)

Sema Şimşek, 1976 yılında Almanya’da dünyaya geldi. Sekiz yaşında Türkiye’ye dönen başarılı yıldız lise yıllarında mankenliğe başladı. 1994 yılında Best Model Of Turkey birincisi oldu. 1995 yılında ise Best Model Of The World 4. seçildi. 1998 yılında ise düzenlenen Paris Modası Haftası’nda Jean Louis Scherrer’in defilesinde yer aldı. 1.86 cm boyunda 56 kg ağırlığında olan oyuncu kendisini zayıf biri olarak görmüyor. Beslenmesini oğluna göre ayarlayan Sema Şimşek genelde atıştırmalık şeklinde beslendiğini belirtmiştir.

Sema Şimşek, oyunculuk için her şeyi oyunculuğun gerektirdiği her şeyi yapacağını belirtmiş, bir köylüyü, mahalle kadınını veya pavyon kadınını oynayabileceğini söylemiştir. Hayatında spor yapmadığını belirten Sema Şimşek, evinin işini kendisinin yaptığını söyleyen Sema Şimşek, bunun kendisi için en büyük spor olduğunu söylemiştir. Yemek yapmayı seven oyuncu kapalı spor alanlarının kendisini bunalttığını açık havalarda yürüyüşü sevdiğini söylemiştir. Araba ile hız yapmayı seven oyuncu tehlikeli sporlardan hoşlanmaktadır. Yamaç paraşütü, tırmanma gibi sporlar ile ilgilenmektedir.

[mavitext]Savaşçı Kuzgun Kimdir? Tıklayınız![/mavitext]

Sema Şimşek mankenliğin ardından dizi ve sinema sektöründe de yer aldı. İlk olarak Kurtlar Vadisi Pusu’da İnci Tataroğlu karakterini canlandırmıştır. Oyuncu Dabbe 6 filminde Zeren karakterini canlandırmıştır. Azad’da ise Naime karakterini canlandıran oyuncu İstanbul Şahidim’dir’de Ece karakterini canlandırmıştır. Terkedilmiş adlı dizide ise Hemşire karakterini canlandırmıştır. Sema Şimşek son olarak Fox ekranlarında yayınlanan günlük dizi Komşular’da Seza karakterini canlandırmıştır. Dizi bir kaç bölüm oynamış ancak yeterli reytinglere ulaşamayınca final yapmıştır.

[saritext]Savaşçı Haydar Kimdir? Tıklayınız![/saritext]

Savaşçı Sema Şimşek Videosu

Etiketler: savaşçı roza boyu savaşçı roza gerçek adı savaşçı roza kim savaşçı roza oynadığı diziler


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL