Seksenler Dizisinde Ferit Karakteri İlgi Çekti, Ferit (Metin Şentürk) Kimdir?

Seksenler Dizisinde Ferit Karakteri İlgi Çekti, Ferit (Metin Şentürk) Kimdir?

Yazar: Emre Dizi Haberleri

Trt1’in efsane dizisi Seksenler yeniden seyirci ile buluşmaya başlamıştı. Dizi daha önce 80’li yılları konu alırken şimdi ise daha çok 90’lı yıllara vurgu yapacak. Tabi dönem değiştiği için diziye yeni karakterler de giriş yapıyor. Bunlardan birisi de Ferit karakteri. Ferit kimdir kısaca inceleyelim.

Dizinin ilk versiyonunda çok sevdiğimiz Ergun Plak karakterinin yerine Ferit karakterinin geldiği anlaşılıyor. Ergun Plak’ı canlandıran Serhat Kılıç şuan dizide yer almıyor. Başarılı oyuncunun başka projelerde yer alacağı biliniyor. Onun yerine yine plak işi yapan Ferit karakteri diziye dahil oldu.

Seksenler Ferit karakteri kimdir?

Ferit karakterini canlandıran oyuncu Metin ŞENTÜRK oldu. Görme engelli sanatçımız zaten espirili yönü ile tanınıyordu. Şentürk dizide yine görme engelli video kaset dükkanı işleten Ferit karakterini canlandırıyor. Ferit dizide görme engelli ama yürürken zorluk yaşamıyor, film izleyebiliyor. Hatta birç ok film hakkında ciddi bilgiye sahip.

Tabi tüm bu özellikler mahalleliyi şüphelendiriyor. Ferit’in aslında görme engelli olmadığı ve sanki bir ajan gibi mahalleye sızdığı bilgisi bir anda tüm mahalleye yayılıyor. Tabi komik diyaloglar ve olaylar da o anda başlıyor. Metin Şentürk’te başarılı oyunculuğu ile diziye renk katıyor. İsterseniz kısaca Metin Şentürk’ü tanıyalım.

Seksenler Metin Şentürk(Ferit) kimdir?

Şentürk 1966 İstanbul, Fatih doğumludur. Göçmen bir aileden gelmektedir. 6 kardeşi vardır. Söz yazarı ve bestecidir. 3 yaşında düşme sonucu görme yetisini kaybetti. İstinye Körler okulunda 8 sene eğitim aldı ve daha sonra normal eğitim hayatına devam etti. İstanbul Teknik Üniversitesi Kopnservatuar’dan 1988 yılında mezun oldu.

Kısa sürede şöhret basamaklarını tırmanmaya başladı. Bir çok dizi ve filmde de rol aldı. Kahpe Bizans filmi, Unutma Beni dizisi gibi projeler bunlardan bazıları. Körlüğe bir ayıp olarak değil espirili bir şekilde yaklaştı. Kör olması onun için bir sorun değil başarıya ulaşması için ona güç veren bir yan olarak kaldı. Güzel sanatçıya başarılar dileriz.

 

Etiketler: seksenler fert kim seksenler metin şentük kim seksenler yeni oyuncular


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL