Selçuk Özer (Hıçkırık Dizisi Azmi) Kimdir? Kariyeri!

Selçuk Özer (Hıçkırık Dizisi Azmi) Kimdir? Kariyeri!

Yazar: Emre Hıçkırık

Hıçkırık dizisinin fragmanı yayınlandı ve çok ilgi gördü. Kanal D ekranlarında yayınlanacak olan acı dolu bir aşk hikayesini anlatacak olan dizi Hıçkırık dizisinin başrol oyuncularından olan Selçuk Özer dizide Azmi karakterini canlandıracak. Selçuk Özer’in kariyeri hakkındaki tüm bilgileri yazımızda bulabilirsiniz.

Selçuk Özer (Hıçkırık Dizisi Azmi) Kimdir? Kariyeri!

1954 yılında Erzincan ilinde dünyaya geldi. 1968 yılında Avni Dilligil tiyatrosunda göreve başladı. Oğuz Aral Tiyatrosu, İstanbul Tiyatrosu, Ali Poyrazoğlu Tiyatrosu gibi tiyatrolarda tiyatro oyuncusu olarak görev yaptı. 180 boyunda 80 kg ağırlığındaki oyuncu 1973 yılında Halid Refiğ’in Vurun Kahpeye filmi ile oyunculuğa başlamış oldu. Vurun Kahbeye filminde Hale Soygazi, Tugay Tokgöz ile birlikte rol aldı.

Selçuk Özer, 1983 tarihinde senaryosunu Atilla İlhan’ın yazdığı Trt 1 ekranlarında yayınlanan dizi Kartallar Yüksekten Uçar adlı dizide Sadri Alışık, Can Gürzap, Serap Aksoy, Selda Alkor, Bülent Bilgiç, Özlem Onursal, Hamit Yıldırım ile birlikte rol oynadı. Selçuk Özer 2009 yılında Kurtlar Vadisi Pusu dizisinde Turan Kaçkar karakterini canlandırdı. Oyuncu dizide Necati Şaşmaz, Gürkan Uygun ile birlikte rol aldı. 2012 yılında Kaos Örümcek Ağı adlı sinema filminde Gökhan Mumcu, Rojda Demirer, Cemal Hünal, Bora Akkaş, Levent Can, Orhan Aydın ile birlikte oynadı.

Selçuk Özer, Dertler Benim Olsun, Kördüğüm, Liseli Kızlar, Derdim Dünyadan Büyük, Töre, Yorgun Savaşçı, Papatya, Yarın Yarın, Çil Horoz, İşte Kadın, Düş Gezginleri, Sonbahar Aşkı, tutku, İki Karışık Gölge, Baharın Son Günleri, Hayat Bağları, Canım Annem, Kin ve Gül, Hacı, Arka Sokaklar, Takım, Bir Hikayem Var ve Kış Düşleri gibi projelerde yer almıştır. Selçuk Özer’in geçmiş kariyerine baktığımızda dizi ve sinemalarda oynadığını görmüştük. Ancak günlük bir dizide rol alması ilk olacak. Hıçkırık romanının uyarlaması daha önce iki sinema filmi ile yapılmıştı. Belki bu nedenle böyle bir projede oynamayı kabul etmiş olabilir. Kendisine yeni projesinde başarılar diliyoruz.

[mavitext]Hıçkırık Dizisi Aslı Kimdir? Tıklayınız![/mavitext]

Selçuk Özer Videosu!

Etiketler: hıçkırık azmi gerçek adı hıçkırık azmi kim hıçkırık azmi oynadığı diziler hıçkırık azmi yaşı


Yorum yaz