Sen Anlat Karadeniz Final Tarihi! Bitiyor!

Sen Anlat Karadeniz Final Tarihi! Bitiyor!

Yazar: Emre Sen Anlat Karadeniz

Son yılların en iddialı dizilerinden biri olan Sen Anlat Karadeniz üzerinde kara bulutlar dolaşıyor. Sezonun hiç şüphesiz en çok izlenen, en çok konuşulan ve takip edilen dizisi Sen Anlat Karadeniz neden erken final yapıyor? Kısa sürede fenomen hale gelen hem oyuncu kadrosu hem de hikayesiyle rakipleri arasından sıyrılmayı başaran Sen Anlat Karadeniz Final tarihi açıklandı mı?

Atv’nin 2018 döneminde yaptığı en iyi atak olarak tarihe geçen, beklentilerin üzerinde senaryosuyla nefesleri kesen Sen Anlat Karadeniz neden ve zaman final yapıyor? Son 6 yılın en iyi çıkış yaparak adını tarihe yazan dizisi Sen Anlat Karadeniz, 2. sezon devam edecek mi? Kadrosunda Ulaş Tuna Astepe, İrem Helvacıoğlu, Öykü Gürman, Mehmet Ali Nuroğlu, Sinan Tuzcu ve Gözde Kansu gibi başarılı isimlerin yer aldığı dizinin  akıbeti belli oldu.

Ortaya atılan iddialara göre Sen Anlat Karadeniz 26. bölümüyle ekranlara veda edecek. Peki dizi başarısının zirvesini yaşarken neden erken final kararı aldı açıklayalım. en Anlat Karadeniz yayınlanan diğer dizilerden farklı olarak, Karadeniz’in eşsiz doğasıyla ön plana çıkan Trabzon’da çekiliyor. Tüm oyuncu kadrosu yaklaşık 6 aydır çekimler için Trabzon’da. Bu durum hem oyuncular hemde dizinin oluşmasında büyük emeği geçen arka plandaki ekip için oldukça zorlayıcı bir durum.

Dizinin Trabzon dışında başka bir şehirde çekilmesi  mümkün değil. Yapımcının oyuncularla anlaşma yaparken uyguladığı en katı kural bu. Bu yüzden dizi finale kadar Trabzon’da çekilecek. Hepsi İstanbul’dan gelen oyuncuların uzun süre Trabzon’da kalması mümkün olmadığı için dizi senaryoyu çok uzatmadan erken final yapacak.

Ortaya atılan diğer bir iddia ise dizinin senaryosunun tekrar ve tıkanmaya çok müsait olması. Ve senaristlerin dizinin konusuyla ilgili verdiği imajın dışına çıkmasından korkuyor olması. Kadına şiddet gören bir kadının kocasından kaçarak kendi hayatını kurmaya çalıştığı ve bu aşamada karşısına çıkan zorluklarla nasıl mücadele ettiğini göstererek, aynı durumu yaşayan bütün kadınlara örnek olmaya çalışma hikayesi izleyici aktarılıyor. Bu konunun dışına çıkıldığı anda kamuoyundan büyük tepki alacaklarını kestiriyorlar ve bu riski almak istemiyorlar.

Çarşamba akşamları, Diriliş Ertuğrul gibi reytingleri kasıp kavuran bir diziyi geri plana atarak zirveyi göğüsleyen Sen Anlat Karadeniz, diziyi tadında bırakarak izleyiciden tam not almayı hedefliyor.

Bu karar geniş bir hayran kitlesine sahip dizinin takipçilerini hayal kırıklığına uğrattı. Bu karar yapımcılar tarafından henüz onanmadığı için kesin yayın tarihi şudur yorumunda bulunmak yanlış. Fakat dizinin 13+13 şeklinde 26 bölüm yayınlanacağı ve 26. bölümü ile ekranlara veda edeceği sağlam kaynaklardan alınan bilgi.

Sen Anlat Karadeniz dizisiyle ilgili erken final haberleri şayet doğruysa, bu izleyenler tarafından epey üzücü bir durum. Çünkü, reytinglerde öyle ahım şahım bir başarılar imza atamayan, çoğu zaman ilk 10’a dahi giremeyen bir çok dizi yayın hayatına devam ederken, başarısı kanıtlanmış Sen Anlat Karadeniz’in ilk sezonuyla ekranlara veda etmesi ironik.

Daha önce Anne ve İçerde dizilerinde yaşadığımız erken final şokunu Sen Anlat Karadeniz dizisinde yaşıyoruz.

Henüz Karar kesinlik kazanmadı. Her şeyin kararını veren, bir diziyi isterse zirveye taşıyan isterse bir kenara atan izleyiciler olarak Sen Anlat Karadeniz neden erken final yapıyor neden bitiyor konusuna tepkilerinizi yorum kısmında paylaşarak sesinizi duyurabilirsiniz. 

Etiketler: sen anlat karadeniz final sen anlat karadeniz final tarihi sen anlat karadeniz neden erken final yapıyor


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL