Sen Anlat Karadeniz Sezon Finalinde Neler Yaşandı? Neler Oldu?

Yazar: Emre Sen Anlat Karadeniz

Ekranların reyting rekorları kıran dizisi Sen Anlat Karadeniz hüzünlü bir sezon finaliyle seyircisine veda etti. Son bir kaç yılın en iyi çıkış yapan dizisi olarak çarşamba akşamlarını dolduran Sen Anlat Karadeniz sezon finalinde neler oldu? Neler yaşandı?

Mahkeme, Mustafa’nın cinayet şüphesiyle tutuklu yargılanmasına karar verdikten sonra Tahir, abisini geride bırakıp gitmeyi göze alamadı ve Rusya’ya gitmekten vazgeçti. Bu sırada Vedat’ın avukatı Nefes’i sahte evrakla yurt dışına çocuk kaçırmak suçuyla polise şikayette bulundu. Nefes polis tarafından köşe bucak her yerde aranıyor. Bulunduğu anda en az 5 yıl hapis yatacak.

Tüm bunlar göz önüne alındığında Nefes’in Yiğit’le birlikte Rusya’ya kaçmasından başka çare yoktur. Nefes, Trabzon’dan ayrılmamak, Yiğit’e kaçak hayatı yaşatmamak için hapis yatmayı bile göze alırken Tahir kesinlikle buna izin vermedi. Nefes’in Rusya’ya kaçması için gerekli her şey ayarlandı. Nefes, Ali ile birlikte deniz yoluyla Rusya’ya kaçacak ve Tahir abisini hapisten çıkardıktan sonra yanlarına gelecekti.

Nefes ve Tahir’in son gecelerinde duygu dolu anlar yaşadı. Nefes’in Kaleli ailesiyle olan vedası da çok etkileyiciydi. Karadeniz’i memleketi Kaleli konağı kalesi sayan Nefes için ayrılık çok oldu. Ayrılık vakti gelip gemiye bindiklerinde büyük bir tehlikenin kendilerini beklediklerinden habersizdiler.

 

Vedat, gemiye bindiğinde önce Ali’yi etkisiz hale getirdi. Ardından geminin tamamına benzin döktükten sonra elinde çakmakla gemiyi ateşe vermekle tehdit etti. Ve Ceylan’ın Nefes’in kızı olduğunu itiraf etti. Nefes yaşadığı şoku atlatamadan Vedat, Yiğit ve Ceylan’ı kaptan köşküne gönderdi ve Nefes’ten Tahir’in ellerini ve ayaklarını bağlamasını istedi. Nefes mecburen Vedat’ın söylediklerini bir bir yerine getirdi.

Nefes göz yaşları içinde Tahir’in ellerini bağlarken Tahir’e çok ağır sözler söyledi. Tahir’in kızını arkasında bırakıp Rusya’ya giderken fikrini sormamasına kızan Nefes,  “senden kahraman olur fakat eş olmaz” dedi ve Tahir Deniz’e düştü.

Bu sahnelerde oldukça duygusal anlar yaşandı. Fakat dizinin sezon finali izleyenlerin beklentisini karşılamadı. Dizide olaylar çok basite indirgendi. Özellikle polis memurlarını bu şekilde yasa dışı işlerle istedikleri gibi yönlendirmeleri çok yanlış bir davranış. Trabzon’un ortasında el bombası patlatmak, sahil güveliğin gözleri önünde Vedat’ın uçakla kaçması ve yerinin belirlenmemesi izleyici zekasını hafife aldıklarını gösterdi. Daha bir çok hata ve gerçekle ilgisi olmayan olaylar yaşandı.

Özellikle Nefes’in Ceylan’ın kızı olduğunu öğrendiği sahnede duygular çok sönük kaldı. Nefes’in senden eş olmaz kahraman olur sözü kesinlikle Tahir’in söylenecek çok doğru bir sözdü fakat biraz yanlış bir zamanda söylendi. Umarız 2. sezonda senaristlerimiz daha umutlu ve gerçekçi sahneler yazmaya devam eder. Yoksa dizinin rayından çıkması an meselesi.

Sen Anlat Karadeniz sezon finaliyle resmen  ilk 20 bölümü çöpe attı.

Sizler Sen Anlat Karadeniz sezon finalini nasıl buldunuz? Düşüncelerinizi ve eleştirilerinizi yorum kısmında paylaşabilirsiniz.

Etiketler: sen anlat karadeniz sezon finali analizi sen anlat karadeniz sezon finalinde neler oldu


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL