Sen Anlat Karadeniz Telgraf Naciye Kim? Gerçek Adı? Oynadığı Diziler?

Sen Anlat Karadeniz Telgraf Naciye Kim? Gerçek Adı? Oynadığı Diziler?

Yazar: Emre Dizi Haberleri Sen Anlat Karadeniz

Ekranların reyting rekortmeni dizisinde renkli karakterlerden birine hayat veren telgraf Naciye kim?  Sürmene şehrinde yaşanan ve olup biten her şeyi bilen ve herkesin bilmesine de yardımcı olan Telgraf Naciye karakterine hayat veren oyuncunun gerçek ismi Dilek Denizdelen’dir. Dilek Denizdelen kim?

Dizinin ilk bölümlerinde Tahir ve Nefes’i tüm Sürmene’ye duyuran Telgraf Naciye son zamanlarda oldukça gündemde. Dizinin 4. bölümünde Nefes’i Tahir’e tokat atarken görmüş ve o sıralar nişanlı olduğu Mercan’a her şeyi gidip anlatmıştır. Ve Sen Anlat Karadeniz’de ilerleyen bölümlerde sık sık karşımıza çıkan Telgraf Naciye karakterini bu kadar profesyonel oynayan oyuncu kim tanıyalım?

Dilek Denizdelen 1973 yılında Gaziantep’te dünyaya gelmiştir. Oyunculuğa genç yaşta merak sarmış ve kariyer rotasını bu yöne çevirmiştir. 6 yıl boyunca Adana Gösteri Sanat Merkezinde görev almış ve çekirdekten yetişen bir oyuncu olmuştur. Daha çok tiyatro oyunlarında rol alan Dilek Denizdelen bu süre zarfında diziler de oynamıştır. Daha çok yardımcı karakterlere hayat verdiği için iz bırakmayı başaramamıştır. Kanal D’de yayınlanan Kadınlar Koğuşu isimli yapımda rol almıştır. Tuncay Özinel ve Beşiktaş Şehir Tiyatrosunda güncel olarak çalışmaktadır.

Sen Anlat Karadeniz dizisindeki telgraf Naciye rolünü profesyonel olarak yerine getiren Dilek Denizdelen, 1.60 boyunda 58. kg ağırlığındadır. Dilek Denizdelen’in rol aldığı başlıca projeler; Ağır Roman, Mucize ve Mahsun Kırmızıgül’ün gişede hüsrana uğrayan dizisi Vezir Parmağı filminde rol almıştır.

Oyuncu en son P Menajerlik isimli ajansa bağlı olarak çalışmaktadır. Son olarak aşka geldik isimli sinema filminde rol almıştır. Şimdilerde Sen Anlat Karadeniz dizi çekimleri için Trabzon’da bulunan oyuncu aslen İstanbul’da yaşamaktadır.

Sen Anlat Karadeniz Telgraf Naciye kim sorusunu sizler için yanıtladık.

 

Etiketler: sen anlat karadeniz naciye sen anlat karadeniz naciye kim


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL