Sen Anlat Karadeniz Trabzon’un Neresinde Çekiliyor? Dizideki Konak Nerede?

Sen Anlat Karadeniz Trabzon’un Neresinde Çekiliyor? Dizideki Konak Nerede?

Yazar: Emre Sen Anlat Karadeniz

Atv ekranlarında Osman Sınav’ın yöneteceği dizi Sen Anlat Karadeniz’in fragmanı yayınlanırken dizinin çekim yerleri de merak konusu oldu. Sen Anlat Karadeniz’in Karadeniz’in önemli şehirlerinden Trabzon ilinde çekildiği bilgisi geldi. Ancak Sen Anlat Karadeniz sadece Trabzon’da çekilmiyor. Peki Sen Anlat Karadeniz Trabzon’un hangi ilçe ve köylerinde çekiliyor? Dizideki Konak nerede? Yazımızda..

Sen Anlat Karadeniz Trabzon’un Neresinde Çekiliyor? Dizideki Konak Nerede?

Sen Anlat Karadeniz bünyesinde bir çok ünlü oyuncuyu barındırırken dizide Ulaş Tuna Astepe, İrem Helvacıoğlu, Mehmet Ali Nuroğlu, Sinan Tuzcu, Gözde Kansu, Öykü Gürman dizide rol alacak oyunculardan bazılarıdır. Dizide şiddet gören br anne ve oğlunun hayat hikayesi anlatılırken, dizi kadına şiddet konusunu işliyor. Dizinin oyuncuları, konusu kadar dizinin çekim yeri de merak konusu oldu. Dizinin adından da anlaşılacağı gibi Karadeniz’de çekileceği biliniyordu. Sonrasında ise Trabzonda çekildiği fragmanlarda da anlaşıldı. Peki Trabzon’un hangi ilçe veya köylerinde çekimleri yapılıyor? Dizideki konak nerede?

Sen Anlat Karadeniz dizisinin çekim yerleri arasında yaylaları önemli yer tutuyor. Maçka-Şolman Yaylası, Mavura Yaylası, Kiraz Yaylası, Lapazan Yaylası, Sis Dağı Yaylası, Mızraklı Su, Çatma Obası yaylaları Trabzon’un önemli yaylaları arasında yer alıyor. Dizinin bu yaylaların büyük kısmında çekim yaptığı iddia ediliyor. Ayrıca Sümela Manastırı, Ayasofya Müzesi, Peristera Manastırı, Uzungöl, Şimşirli Köyü, Çal Mağarası gibi tarihi ve turistlik yerlerde de çekimlerin yapıldığı konuşuluyor.

[mavitext]Sen Anlat Karadeniz Oyuncu Kadrosu? Tıklayınız![/mavitext]

Sen Anlat Karadeniz dizisindeki konağın ise adresi tam belli olmamakla birlikte dizinin Trabzon Sürmen ilçesinde Balıklı Mahallesinde çekimlerinin yapıldığı kesin gözüküyor. Konağın bu mahallede olma ihtimali üzerinde duruluyor. Trabzonda merkeze yakın köylerde de çekim yapıldığı yöre halkından gelen bilgiler arasında bulunuyor. Gerek oyuncu kadrosu, konusu ve çekildiği mekanlar ile dizide çalan müziğine kadar iddialı bir dizi olan Sen Anlat Karadeniz izleyici tarafından merakla bekleniyor. Dizi ile ilgili gelen kesin olmayan bilgiler arasında dizinin çarşamba günü çekileceği bilgisidir.

Sen Anlat Karadeniz dizisinde çekimlerin yapıldığı evin yanında tarihi bir konak bulunuyor. Haşim Ağa Konağı. Bu konak Sürmene İlçesi Gültepe Mahallesi’nde bulunuyor. Dizinin yönetmeni Osman Sınav önce bu konağı dizi için düşünmüş ancak iki varisi olan konakta varisler anlaşamayınca vazgeçilmiş. Osman Sınav çareyi Vakfıkebir’in Sinanlı Köyü’nde bulunan bölge mimarisini yansıtan Zaman ailesine ait bir eski evi kiralayıp restore ettirmişler. Fragmanda gözüken konakta bu restore edilen evdir. İnsanlar dizi başalamadan bu evi ziyaret ediyor ve fotoğraf çektiriyorlar.

Sen Anlat Karadeniz Fragmanı!

Etiketler: sen anlat karadeniz çekim yerleri sen anlat karadeniz nerede çekiliyor sen anlat karadenizdeki yayla ve konak nerede


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL