Sil Baştan 2. Bölüm Özeti 19 Haziran Neler Olacak? Kişilikleri Tanıyalım

Sil Baştan 2. Bölüm Özeti 19 Haziran Neler Olacak? Kişilikleri Tanıyalım

Yazar: Emre Dizi Haberleri

Kill Me Heal Me 2. bölüm özetine gelmeden önce Cho Do Hyun’un kişiliklerini tanıyalım.

Cho Do Hyun= Dizi başlı başına “çoklu kişilik bozukluğu” hastası olan Cho Do Hyun’u,  bunu ailesinden ve çevresinde gizlemeye çalışan bu yüzden de asıl kişiliğimiz her şeyi yola getirmeye çalışan diğer kişiliklerin yaptıklarını düzeltmeye-yok etmeye çalışan biridir. Başka başka kişilikle uğraşmak kolay değil, bunu yapmaya çalışırken çok zorluk çekiyor. Kişiliklerini kimseye belli etmemek için aşık olduğu kadına bile yaklaşamıyor.

Sil Baştan 2. bölümde Shin Se Gi’ye dönüşecek.  İlk kişilik se dizi boyunca izleyenlerin favorisi psikopat Shin Se Gi. Daha ilk sahnede kavga eden ve kıza “7 Ocak 2015 saat 10, sana vurulduğum an, bunu unutma” sözüyle giriş yapan biri. Kişiliklerin en acı çekmiş en yaralı ve çilelisi Shin Se Gi. Do Hyun’un hatırlamadığı çocukluğunu bütün o kötü anlarını hatırlayan, Cha Do Hyun’u uyutup, yok olmaktan kurtulmak isteyen, ilk aşkına  aşırı bağlı, kızın sözünden çıkamayan hatta “senin sözlerin benim için yasadır” diyen dizinin sevilen Cho Do Hyun kişiliklerinden biridir.

Sil Baştan ikinci bölümde Cho Do Hyun kafasına vurulunca psikopat Shin Se Giy’ye dönüşecek. Diskonun önünde birinden ceketini alır ceketin cebinde uyuşturucu vardır. Adamlar ceketi almak isteyince Shin Se Giy adamların hepsini döver. Kavga sahneleri çok abarttıklarını söylemek mümkün. Bu sırada Oh Ri Jin’e aşık olduğunu söyler fakat Oh Ri Jin çok korkmuştur ve hemen bir taksiye binerek kaçmaya çalışır. Taksici Oh Ri Jin’e bir motobisikletlinin kendilerini takip ettiğini söyler.

Oh Ri Jin’i takip eden Shin Se giy’dir. Shin Se Giy hastanenin önüne geldiklerinde Oh Ri Jin’e onunla birlikte gelmesini söyler fakat Oh Ri Jin gelmeyeceğini söyleyerek onu hastanede muayenesine  götürür.  Kavgada yara aldığı için ona pansuman yapacağını bu nedenle kıyafetlerini çıkarmasını söyler. Shin Se Giy bütün kıyafetlerini çıkarır Oh Ri Jin onu öyle görünce çığlık atar ve kıyafetlerini giymesini söyler.

Pansuman sırasında Shin Se Giy, Oh Ri Jin’in telefonunu alır, kendisine çağrı bırakır ve numarasını kaydeder. Çok vakit kaybetmeden Shin Se Giy, Cha Do Hyun’a dönüşür ve Oh Ri Jin’i hatırlamaz. Oh Ri Jin hastane çıkışında Cho Do Hyun’u bekler fakat Cho Do Hyun onu tanımaz. Oh Ri Jin onun değiştiğini anlamıştır. Bakışlar ve gözleri aynı kişidir fakat karakter başka kişinin. Oh Rin Hastaneye döndüğünde hastanedekiler onunla terk edildi sanarak dalga geçer.

Ertesi gün Cha Do Hyun kişiliğine dönüşür ve hastaneye geldiğinde Oh Ri Jin ile karşılaşır. Oh Ri Jin kendisine aşık olduğunu düşündüğü Shin Se Giy zanneder ve onunla konuşmak ister fakat Cho Do Hyun onu hatırlamaz. Oh Ri Jin çok bozulur.

Pansuman sırasında ceketini çıkan Cho Do Hyun ceketini orada unutmuştur. Oh Ri Jin’in babası ceketi kendisine aldığını zanneder ve giyer. Ceketi babasında gören kardeşi ceketi çok beğenir ve ödünç ister. Bu arada uyuşturucu hala ceketin cebindedir. Adamlar ceketi almak için Oh Ri Jin’in yanına gelip ceketi ister. Shin Se Giy’e ulaşmasını isterler. Oh Ri Jin ceketin kendisinde olduğunu söylese de inanmazlar.

Cha Do Hyun kendi kişiliğine dönüştüğünde büyük bir üzüntü yaşar ve yaşadıklarını hatırlayarak ağlar.

 

 

Etiketler: sil baştan dizisi 2. bölüm neler olacak sil baştan dizisi 2. bölüm özeti


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL