Sil Baştan Oh Ri Jin Kim? Kadın Başrol Oyuncusu Kimdir?

Yazar: Emre Dizi Haberleri

Sil Baştan dizisi 18 haziran pazartesi 19.00’da yayın hayatına başlıyor. Dizi farklı konusu ve başarılı, dinamik ve genç oyuncu kadrosuyla dikkat çekiyor. Sil Baştan dizisi kadın başrol oyuncusu Oh Ri Jin kim? Kaç yaşında? Oynadığı diziler neler? 

Oh Ri Jin olarak tanıdığımız genç oyuncunun gerçek ismi Hwang Jung Eum’dur. Dizide 7 kişiliğe sahip Cho Do Hyun’u tedavi etmeye çalışan ve ona aşık olan psikiyatri doktoruna hayat veren güzel oyuncu Endless Love, Me, She Was Pretty, Lucky Romance  Kill Me, Heal gibi Kore dizilerinde rol almıştır.

Güzel oyuncu Hwang Jung Eum  25 Ocak 1985 tarihinde Güney Kore’nin Seul kentinde dünyaya gelmiştir. Hwang Jung Eum, 2002 yılında Sugar isimli bir grubun solisti olarak çıkış yapmıştır. 2004 yılına kadar gruğya ana vokalist olarak yer aldı. 2004 yılında Sugar grubundan ayrıldı ve solistliğe tek başına devam etti.

Yapımcıların dikkatini çeken Eum, oyuncu olarak çıkışını 2007 yılında The Person I Love dizisiyle yaptı. Sesiyle gelen yeteneğini oyunculukta da kullanan Hwang Jung Eum sonrasında birçok Kore dizisinde ve filminde rol aldı.  Oyuncu oyunculukta yaşadığı başarıları ödüllerle taçlandırdı. Bir çok ödüle layık görülen güzel yıldız, müzik ve oyunculuk yetenekleriyle hayranlarının sevgisini fazlasıyla kazandı ve ülkesinin aranan ve tanınan isimlerinden olmayı başardı.

2015 yılının Mart ayında Kim Yong-jun ile 9 yıllık bir  birliktelik yaşayan Hwang Jung Eum, uzatmalı sevgilisinden  ayrıldıktan kısa bir süre sonra 2016 yılında  Lee Young Don ile evlendi.

Hwang Jund Eum Kill Me Heal Me dizisinde Oh Rin olarak karşımıza çıkan oyuncunun rol aldığı başlıca projeler şöyle;  Princess Lulu, Memories of Love, Little Mom Scandal, East of Eden, Secret Love, The Relation of Face, Mind and Love.

Sil Baştan dizisi Oh Ri Jin kim sorusunu sizler için yanıtladık, merak ettiğini ya da eklemek istediklerinizi yorum kısmında paylaşabilirsiniz. 

Etiketler: oh ri jin kim sil baştan dizisi kadın başrolü kim sil baştan oh ri jin kim


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL