Siyah Beyaz Aşk Jülide (Aslı’nın Yeğeni) Kimdir? (Selin Köseoğlu Biyografisi)

Siyah Beyaz Aşk Jülide (Aslı’nın Yeğeni) Kimdir? (Selin Köseoğlu Biyografisi)

Yazar: Emre Siyah Beyaz Aşk

Kanal D ekranlarının sevilen dizisi Siyah Beyaz Aşk tüm heyecanı ile devam ederken diziye yeni karakterler de dahil olmaya devam ediyor. Bu karakterlerden bir tanesi de Jülide karakteri oldu. Jülide dizide Aslı’nın yeğeni olarak dahil olacak ve Aslı ile Ferhat arasında yaşanan aşkın büyük bir sınavı olacak. Dizide Jülide karakterini canlandıran oyuncu ise Selin Köseoğlu oldu. Peki Selin Köseoğlu kimdir? Tüm bilgileri yazımızda bulabilirsiniz.

Siyah Beyaz Aşk Jülide Kimdir? (Selin Köseoğlu Biyografisi)

1991 yılında Ankara’da dünyaya gelen oyuncu lise eğitimini İstiklal Makzume Anadolu Lisesi’nde tamamladı. 2008 yılında ise Hacettepe Üniversitesi Çocuk Gelişim Psikolojisi bölümüne başlayan oyuncu 2008 ve 2010 yıllarında İspanyolca eğitim aldı. Çok yönlü bir yapıya sahip olan ve eğitime değer veren Selin Köseoğlu 2010 yılında sosyal sorumluluk projesi kapsamında Fransa’ya gitti ve burada tarihi eserleri koruma başlıklı çalışma gereği bir Şato’nun restorasyonun da görev aldı.

Selin Köseoğlu 2010 yılında Uluslararası Üniversiteler arası Kısa Öykü yarışmasında Fransa’nın Lyon2 Lumiere Üniversitesi’nde kendi yazmış olduğu kısa öykü 2.’lik aldı. Aynı yarışmada farklı öykü ile 2.’lik alan oyuncu, bu öykü ile Roma’da ise 5. aldı. 2011 yılında ise Prag’da Charles Üniversitesi’nde Edebiyat ve Hayal Gücü isimli çalışmada özel öğrenci olarak yer aldı. Eğitime doymayan ve sürekli kendisini geliştiren güzel yetenek Türkiye’ye döndüğünde ise Sinamatek’de Senaryo Yazımı ve Film Analizi üzerine eğitim aldı.

[saritext]Siyah Beyaz Aşk Ayhan Kimdir? Tıklayınız![/saritext]

Selin Köseoğlu hızlı başarılı geçmişine oyuncu olmaya karar vererek devam etti ve İtalya’dan gelen usta oyunculardan eğitim aldı. 2013 yılında ise Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Ana Sanat Dalı bölümünün yetenek sınavlarına girdi. Bu sınavda başarılı oldu. Oyuncu ilk olarak 2013 yılında Stockholm’da çekilen “Gittiler Sair Meçhul” isimli filmde ana karakterlerden birini canlandırdı. Film bir çok ödül yarışmasına katıldı ve Malatya Film Festivali’nde Jüri Özel Ödülü’ne layık görüldü.

Selin Köseoğlu 2015 yılında ise Adı İnsan isimli filmde Pediatri Hemşire rolünü canlandırdı. Eriş Akman’ın yazıp yönettiği filmde Ümit Sural, Oğuzhan Yıldız, Ayşe Kemikoğlu gibi isimler yer almıştır. 162 cm boyunda 49 kg ağırlığındaki güzel oyuncu Puhu Tv’de yayınlanan internet dizisi Çi’de yer aldı. Dizide Seçil karakterini canlandırdı. Modern dans, spor, müzik, tenis, basketbol, gitar çalmak ve şarkı söylemek oyuncunun diğer yetenekleri arasında bulunuyor. Bizlerde Selin Köseoğlu’na sanat kariyerinde başarılar diliyoruz.

[mavitext]Siyah Beyaz Aşk Gülsüm Kimdir? Tıklayınız![/mavitext]

Etiketler: siyah beyaz aşk jülide boyu siyah beyaz aşk jülide gerçek adı siyah beyaz aşk jülide kim siyah beyaz aşk jülide oynadığı diziler


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL