Siyah Beyaz Aşk Şahin Kimdir? (Turgay Kantürk)

Siyah Beyaz Aşk Şahin Kimdir? (Turgay Kantürk)

Yazar: Emre Siyah Beyaz Aşk

Kanal D ekranlarının yükselişe geçen dizisi Siyah Beyaz Aşk’ta yeni karakterler dahil olmaya devam ediyor. Bu karakterlerden bir tanesi de Şahin Cidal. Şahin Namık’ın geçmişten gelen düşmanı rolünü canlandıracak. Şahin Cidal karakterini ise Turgay Kantürk canlandırıyor. Turgay Kantürk kimdir? Tanıyalım..

Siyah Beyaz Aşk Şahin Kimdir? (Turgay Kantürk)

1961 yılında İstanbul’da dünyaya gelen oyuncu eğitimini Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü Oyunculuk Ana Sanat Dalından mezun olan Turgay Kantürk, öğrencilik yıllarında çalışmaya başladığı Haldun Dormen Tiyatrosu ile oyunculuğa başlamış oldu. Oyunculuğunun yanında şair kimliği ile de tanınan Kantürk ilk şiir kitabını 1981 yılında yayımladı. İlk Gibi Son adlı şiir kitabı bulunuyor.

Şiirlerini çeşitli dergi ve söyleyişilerde paylaşan oyuncu şairlik, oyunculuk dışında yönetmenlik de yaptı. İlk yönetmenlik deneyimini ise Bakırköy Belediyesi Tiyatrosu’nda Kahvede Şenlik Var adlı tiyatro oyununu yönetti. Bir çok ilde görev yapan oyuncu öykü de yazdı. Bazı dergilerin yönetmenliğini de yaptı. Sanatçı Bakırköy Belediye Tiyatroları’nda oyuncu ve yönetmen olarak görev yapmaktadır. 1991 yılında Behçet Necatigil Şiir Ödülü, 1983 yılında Hürriyet Gösteri Dergisi Şiir Ödülleri ikincilik ödülü bulunmaktadır.

Kantürk, 1986 Melek Hanım Fendi, 1988 yılında Hisseli Harikalar Kumpanyası, 2004 yılında Saçsaça Başbaşa, 2011-2012 Kuzey-Güney, 2013 yılında Tatar Ramazan, 2013 yılında Benim Dünyam, 2014 Bana Artık Hicran De, 2015 Hatırla Gönül projelerinde rol aldıktan sonra, 2015 Serçe Sarayı dizisinde Memduh karakterini canlandırmıştır. 2016 yılında ise Kalbim Yangın Yeri adlı projede Şahin karakterini canlandırmıştır. Oyuncu son olarak Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde rol almıştır.  Oyuncunun Yalnış At, Hayat Siyah Ölüm Beyaz, Tuzak Kitap, Öteki Sahne, Alfabe Meleği, Siyah Eşya, Ay İçin Küçük Şeyler ve Göl Felaketleri adlı kitapları bulunmaktadır.

[mavitext]Mavera Dizisi Oyuncu Kadrosu! Tıklayınız![/mavitext]

Turgay Kantürk Video!

Etiketler: siyah beyaz aşk şahin gerçek adı siyah beyaz aşk şahin kimdir siyah beyaz aşk şahin rol aldığı diziler


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL