Söz Dizisi Linda Kimdir? Savaş Muhabiri Kim Canlandırıyor?

Söz Dizisi Linda Kimdir? Savaş Muhabiri Kim Canlandırıyor?

Yazar: Emre söz

Star TV’nin sevilen dizisi özel bir oyuncu katıldı.  dünkü Yeni sezonunda ekranlara gelecek olan söz dizisine yeni bir karakter dahil oldu.  dünyaca ünlü Savaş muhabiri Linda karakteri  niye heyecan katacak birisi olarak karşımıza çıkıyor.  savaşçı dizisi Linda kimdir, hangi oyuncu canlandırıyor, karakter analizi ve tüm detaylar yazımızda.

Öncelikle kısaca  karakter isminden bahsedelim.  Linda karakteri dizide, Ortadoğu başta olmak üzere birçok bölgede görev yapmış dünyaca ünlü bir savaş muhabiri dir.  Savaş muhabiri olarak birçok kez ödül almış,  dünya kamuoyunda saygı ile karşılanan ve   özellikle Ortadoğuda  stratejik çalışmalar lütfen başarılı bir isimdir.  Linda karakterini Melis Birkan canlandırmaktadır.  Melis Birkan kimdir kısaca tanıyalım.

Melis Birkan 1981 Ankara doğumludur.  174 santimetre boyunda olan Birkan, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi nden mezun olmuştur.  dizi ve sinema oyuncusu olan Melis Birkan aynı zamanda bale dersleri almıştır.  yine Mimar Sinan Üniversitesi’nde modern dans eğitimi de almış  ve bu alanda kendisini geliştirmiştir.

 2008 yılında oynadığı Issız Adam dizisi ile sektörde tanınan isim haline gelmiştir. Yakın çevresi tarafından kendini bilen, mütevazi ve cana yakın bir kişilik olarak tanınmaktadır. Kariyerini dans üzerine çizmek isteyen Melis Birkan’ın  aklında oyunculuk yoktu.  olarak 2005 yılında Özlem bak tarafından oyuncu olması için sektöre davet edildi. Israrlar üzerine Kanaltürk’te tarzı Hayat adlı programı sunarak kameralar karşısına geçti.

Güzel oyuncu Birkan; Çapkın, Amerikalılar Karadeniz’de 2, Köprü, İyi ki varsın, Ayışığı, Barda,  Issız Adam,  Ulak, Leyla ile Mecnun,  Saklı Kalan gibi yapımlarda rol aldı.

Etiketler: Söz Dizisi Linda kim Söz Dizisi Linda'nın gerçek adı Söz Dizisi muhabir linda kimdir


Yorum yaz