Survivor 2018 Yeni Kurallar- Değişen Kural Ne? Survivor Yarışma Formatı!

Survivor 2018 Yeni Kurallar- Değişen Kural Ne? Survivor Yarışma Formatı!

Yazar: Emre Survivor 2018

Tv 8 ekranlarında yayınlanacak olan Survivor 2018 merakla beklenirken 2018 yılı içerisinde hangi kuralların değişeceği ve yeni kuralların neler olacağı merak konusu oldu. Ayrıca Survivor’un hangi günler yayınlanacağı ise yeni gelen bilgilere göre belli oldu. Peki Survivor 2018 yarışma kuralları neler olacak? Survivor 2018’de değişen kurallar neler? Survivor yarışma formatı değişti mi? Tüm bu bilgileri yazımızda bulabilirsiniz.

Survivor 2018 1 Nisan Ada Konseyi Acun Ilcalı Yeni Kuralları Açıkladı!

Acun Ilıcalı yeni kurallara göre All Star Takımını ortadan kaldırdı. Bundan sonrası için artık All Star Takımı’nın ilk yarışmacıları 11 kişi 6-5 şeklinde diğer takımlarla birlikte yarışmaya devam edecek. Bu durumda Sema ve Damla’nın, Merve ve Sahra’nın, Hilmi ve Murat’ın ayrılması söz konusu olacak. Siz bu değişikliği nasıl değerlendiriyorsunuz?

Survivor 2018 Yeni, Değişen Kural Ne? Survivor Yarışma Formatı!

Survivor 2018’de geçen sene var olan bazı kurallar varlığını korurken bazıları ise değişecek. En çok merak edilen kurallardan bir tanesi ise oyunların 5 sayı üzerinden mi yoksa 10 üzerinden mi oynanacağı. Geçen sene bu kural değiştirilerek 5 sayı üzerinden 2 set oynanmıştı. Beraberlik halinde ise 3 sette en iyi yarışmacılar yarışmış ve seti alan maçı almıştı. Daha önceleri ise 10 sayı üzerinden oynanıyor ve 10’a ulaşan takım oyunu alıyordu. Survivor 2017’de getirilen yeni oyun ise tüm yarışmacıları zorlamıştı. Bu oyun ceza oyunu olmuştu. Yarışmacılar elinde olan bir şeyi kaybetmemek için ceza oyununu oynamış ve kaybeden takım bazen erzağını bazen eşyalarını kaybetmek zorunda kalmış ve büyük sıkıntılar yaşamıştı.

Survivor 2018’de de Ceza oyununun gelip gelmeyeceği belirtilmedi. Ancak bu sene yarışan yarışmacıların sporcu ağırlıklı olduğunu düşünürsek bu sene de ceza oyunu oynatabilir. Her sene olan Gönüllüler’den bir kişinin karşı takıma geçmesi olayının bu senede olacağı gelen bilgiler arasında. Ancak bu sene Ünlüler’den bir kişi Gönüllüler’e geçecek. Bu kişinin kim olacağı ise bilinmiyor. Öte yandan bu sene gelecek en büyük oyun kurallarından biri de Survivor 2018’de sayı 10’a düştüğünde Yunanistan’da oynanan Survivor yarışmacıları ile bir mücadeleye girişileceği ve milli duyguların artmasını sağlayacağı gelen bilgiler arasında. Biliyorsunuz geçen sene de bu şekilde bir oyun oynanmıştı. Ancak o zaman Survivor Yunanistan’da yeni idi. Bu sene daha mücadeleci bir oyun izleyiciyi bekliyor.

[mavitext]Survivor 2018 Tam Kadro İçin Tıklayınız! [/mavitext]

Survivor 2018’de takımlar 12 kişiden oluşurken elemelerin ise geçen sene gibi olacağı tahmin ediliyor. Eğer iki takımdan olursa elemeye 4 kişi çıkacak. Bir takım 2 defa dokunulmazlık kaybederse aynı takımdan 3 kişi çıkacak. Survivor 2018’de de bu şekilde olacağı düşünülüyor. Survivor 2018’de en büyük değişiklik Yunanistan ile birleşme olayı. Tabi yarışma başladıktan sonra bir çok yeni kuralı da görmüş olacağız. Yeni kurallar geldikçe bilgi vereceğiz. Acun Ilıcalı yarışmanın gidişatına göre de yeni kurallar getirebiliyor. Bu yüzden bu kurallar açıklandığında öğreneceğiz. Bu kurallardan biri oynanan oyunlarda yaşandı. Survivor 2018’de oyunlar 10 üzerinden oynanacak. İkinci değişiklik ise takımlar haftada 2 kere ada için oynayacak. Biliyorsunuz bir ada daha avantajlı ve konforlu olurken, diğer ada daha konforsuz durumda. Siz Survivor 2018’de nasıl bir kural getirilmesini istersiniz?

Survivor 2018’de tek dokunulmazlık oynanacak. İlki takım arkadaşları, ikincisi bireysel dokunulmazlığı alan ve 3.sü ise haftanın en iyi performans gösteren yarışmacısının seçtiği toplam 3 kişi elemeye çıkacak. Başka bir kural ise Survivor 2018’e yakın zamanda 2’şer yeni yarışmacı dahil olacak. Onun dışında sakatlık ve benzeri durumlarda birleşme partisine kadar yarışmacı dahil olabilecek.

[saritext]Survivor 2018’de Çalan Yabancı Müzikler (Çevirili)? Tıklayınız![/saritext]

Survivor 2018 Tanıtım Fragmanı

Etiketler: survivor 2018 eleme kuraları survivor 2018 hangi kural değişti survivor 2018 yarışma formatı survivor 2018 yeni kurallar


Yorumlar

  • Zorvayvır McGayvır

    Dünyanın en zor yarışması olarak bilinen Zorvayvırın formatıyla birlikte adı da değişti. Yeni formatın adı artık "Zırva-yvır". Reytinglere göre değiştirilen formatın adının yakında "Zırtpırtayvır" olacağı tahmin ediliyor.

Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL