Survivor 2019 Format Değişiyor mu, Ünlüler Gönüllüler mi Olacak?

Survivor 2019 büyük umutlarla ekranlara gelmeye başlamış ancak hakkında bir çok eleştiri yapılmıştı. Onlardan birisi de Türkiye-Yunanistan formatının tutmadığı yönünde idi. Bu iddianın doğruluğu kanıtlandı ve her iki tarafta format değiştirme kararı aldı. Survivor 2019 Ünlüler Gönüllüler mi olacak? Survivor 2019 format değişiyor mu?

Şubat tarihinde Survivor’ın Yunan yayıncı kanalı SkaiTV’nin reyting sonuçlarından dolayı önümüzdeki 2 haftalık süreçte Survivor Yunanistan’ı bitireceğinden ya da format değişikliği yapacağından bahsedilmişti. Ve Yunan basınında çok geçmeden şu haber ekranlara geldi;

“SkaiTV kararını verdi; Survivor Türkiye-Yunanistan formatı sona erdi! Yunanistan’da format en geç 2 hafta sonra Ünlüler-Gönüllüler şeklinde devam edecek. Yunanistan Survivor’ı için 12 yarışmacı Yunanistan’dan Dominik’e hareket etti”

Şimdi gelelim Survivor Türkiye’ye. Yunanistan’da hal böyleyken ve bizde de Ünlüler-Gönüllüler formatına geçilecektir. Yahut 12 yarışmacı da bireysel olarak yarışacak. Şu an için resmi bir karar açıklanmış değil fakat bizlerde Ünlüler-Gönüllüler formatının hayata geçmesini daha uygun görüyoruz.

Önümüzdeki 2 hafta içinde büyük ihtimalle bizim formatımız için de 12 yarışmacı Dominik’e hareket edecek dense de Acun’dan ilk açıklama geldi. Acun format değişikliğine gidilmeyeceğini ve ilgili haberlere ekip olarak güldüklerini söyledi. İşte Acun’un o açıklaması.