Talat Bulut ( Altın Tepsi Halit) Kimdir?

Talat Bulut ( Altın Tepsi Halit) Kimdir?

Yazar: Emre Dizi Haberleri

Altın Tepsi dizisi Med Yapımın üstlendiği başrollerinde Şevval Şam, Talat Bulut, Onur Tuna’nın bulunduğu dizide Halit karakteri merak konusu oldu. Dizide Halit Aydın cemiyetin gözde iş adamı rolünü üstleniyor. Dizide Halit karakterini canlandıran oyuncu Talat Bulut Kimdir? Tanıyalım..

Altın Tepsi Halit (Talat Bulut) Kimdir?

Talat Bulut 1956 yılında Kars ile Sarıkamış ilçesinde dünyaya geldi. Medet ve Altun Bulut’un 10. çocuğudur. Babası TCCD Sarıkamış İstasyonunda görevli yol memuruydu. 1975 yılında Ankara Kurtuluş Lisesi’ni bitiren oyuncu, eğitimini Hacettepe Üniversitesi Elektrik Elektronik Bölümünü okurken yarıda bırakmış, Ankara Sanat Tiyatrosunda açılan bir sınava girerek oyunculuk adına bir adım atmıştır.

Oyunculuk hayatına ise Ankara Sanat Tiyatrosunda oynanan oyunda Dimitrov karakteri ile başaladı. 1979 yılında ise Ali Özgentürk’ün yönettiği Hazal adlı filmde Türkan Şoray ile birlikte oynamıştır. Talat Bulut Abuzer Kadayıf filminde de rol almıştır. Oyuncunun dizi ve sinema oyunculuğu dışında seslendirme yaptığı filmler de vardır.

Talat Bulut Pınar Avşar ile evlendi ve Hazal adında bir kızı oldu. Hazal Avşar tiyatro sanatçıları Esin Avşar ve Kerim Avşar’ın kızıdır. Talat Bulut 2015 yılında Mahsun Kırmızıgül’ün yönettiği Mucize adlı sinema filminde bir öğretmeni canlandırmıştır. Dizide Mahsun Kırmızıgül, Mert Turak, Erdem Yener ve Büşra Pekin ile birlikte rol aldı. Oyuncu ayrıca, Beni Böyle Sev, Yılanı Öldürseler, Yaşamak Seninle Güzel, Çayda Çıra, Göl, Derman, Fidan, Su, Prenses, Aşk Olsun, Saklambaç, Annem, Kasaba ve Mutluluk projelerinde de yer almıştır.

Altın Tepsi Alihan Kimdir? Tıklayınız!

Talat Bulut, 1983 yılında 25. Karlovy Vary Film Şenliği Prg. Üniversitesi Sinema Enstitüsü Karakter Oyunculuğu Ödülü’nü kazandı. 1983 yılında Antalya 20. Film Festivalinde Derman adlı film ile En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu ödülünü aldı. 1. Antalya Film Festivalinde ise En İyi Erkek Oyuncu ödülüne sahip oldu. Bu ödülü Her Şeye Rağmen adlı film ile aldı. 1995 yılında 7. Antalya Fil Fesitivali’nde  En İyi Erkek Oyuncu ödülünü kazanmıştır. Talat Bulut’a ödüller arka arkaya gelmeye devam ediyordu. Yine 37. Antalya Film Festivali’nde En İyi Erkek Oyuncu ödülünün sahibi olmuştu.

Talat Bulut Videosu!

Etiketler: altın tepsi halit gerçek adı altın tepsi halit kim altın tepsi halt oynadığı diziler altın tepsi talt bulut


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL