Tarihi kore dizileri listesi

Tarihi kore dizileri listesi

Yazar: Emre Dizi Haberleri Kore

Bu yazımızda sizler ile tarihi kore dizileri listesini paylaşacağım. Dizileri sizler içim IMDB puanları ile sıraladık.

Bu sırada en çok izlenen Kore dizilerini görebilirsiniz.

1. Rebel: Thief Who Stole the People

IMDB Puanı: 8.2/10
Kategorisi: Tarihi, Dram, Gerilim, Aksiyon, Romantik
Bölüm sayısı: 30
Yapım yılı: 2017

Dizi, ortalama %11,34 izlenme oranıyla başarılı oldu ve konusu ve performansları ile hem eleştirmenler hem de izleyiciler tarafından övgüyle karşılandı.

Ünlü zorba Kral Yeonsangun’un hükümdarlığı döneminde geçen film, zenginlerden çalıp fakirlere veren bir hizmetkarın oğlu olan Hong Gil-dong’un ve Joseon’un ilk devrimci aktivisti olma yolculuğunu anlatıyor.

Hong Gil Dong (Yoon Kyun-sang), Gil Dong’a Joseon toplumunda hiçbir yasal statü vermeyen hizmetçi Hong Ah Mo Gae’nin oğludur. Zekasına rağmen hiçbir meşru iş yapma fırsatı bulamayan Gil Dong, zenginden fakire vermek için çalan bir kaçakçı grubunun lideri olur. Gil Dong’un çağdaşı Yi Yung, sıradan insanların hayatlarına baskı yapan zalim Kral Yeonsangun (Kim Ji-seok) olur. Kralın sadık eşi, gizlice ilk aşkı Gil Dong’u unutamayan Jang Nok-su’dur (Lee Hanee).

2. Queen Seon Deok (Muhteşem Kraliçe)

IMDB Puanı: 8.8/10
Kategorisi: Tarihi, Dram, Gerilim, Romantik
Bölüm sayısı: 62
Yapım yılı: 2009

Dizi, Kral Jinheung’un saltanatının sonunda başlar ve Kraliçe Seondeok’un saltanatının sonuna kadar devam eder. Deokman, Kral Jinpyeong ve Kraliçe Maya’nın ikiz kızlarından biri olarak doğdu, ancak bir kehanet nedeniyle Kral Jinpyeong, Kraliçe Maya’yı kurtarmak için kızını sakar ama sadık hizmetkarı Seohwa’nın yardımıyla saraydan uzaklaştırmak zorunda kaldı. hırsı Kraliçe olmak olan Mishil tarafından kovulmaktan.

Seohwa, Deokman’ı kendisininmiş gibi büyüttü, ancak bir dizi olay sonunda Deokman’ın gerçek kimliğini bulmasına neden oldu – ancak ikizi hariç, tahtı Mishil’in elinden kurtarmak için ailesi tarafından bir kez daha terk edildi. Deokman’ın kaçmasına yardım etmeye çalışırken hayatını kaybeden kız kardeşi Cheonmyeon. Nefreti yüzünden Deokman, ondan alınanları geri almak ve kız kardeşinin intikamını almak için Mishil’i devirip, güvendiği arkadaşı Yushin ve sevdiği sorunlu haydut Bidam’ın yardımıyla Silla’nın ilk kadın kralı haline gelmek için yola çıktı. bir yanlış anlaşılma nedeniyle hükümdarlığının sonuna doğru bir isyan başlattı.

3. Dong yi

IMDB Puanı: 8.0/10
Kategorisi: Tarihi, Dram, Romantik
Bölüm sayısı: 60
Yapım yılı: 2010

Dong Yi, Asya’da bir büyük hit oldu ve Japon kanalı NHK’da Kore dizilerinde en yüksek reytingleri aldı. Aynı zamanda Güney Kore’de% 20 ile% 30 aralığında sağlam izleyici reytingleri kaydetti ve Han, MBC Drama Ödülleri’nde “Daesang (Büyük Ödül)” dahil olmak üzere performansıyla oyunculuk ödülleri kazandı.

“Dong Yi”, Choi Suk-bin (Han Hyo-Joo) olarak bilinen Dong-yi’nin hayatına dayanan tarihi bir dramadır. Choi, kraliyet sarayında bir su hizmetçisi olarak çalıştı. Kral Sok-jong daha sonra cariyesi olarak Choi’yi seçti. Choi daha sonra Kral Sok-jong’un ikinci oğlu ve Joseon’un gelecekteki kralı Yeong-jo’yu doğuracaktı. Yeong-jo’nun doğumundan sonra. Dong-yi, Suk-bin olur.

4. Jumong (Efsane Prens)

IMDB Puanı: 7.9/10
Kategorisi: Tarihi, Dram, Romantik, Savaş, Gerilim
Bölüm sayısı: 81
Yapım yılı: 2006

Efsaneden daha büyük bir kahramanla tanışın.Alexander, Cengiz Han, neslini alt eden ve tarihi değiştiren kahramanımız Jumong! Şimdiye kadar kralların ve şövalyelerin tarihini konu alan dramalara alışmıştık, ancak şimdi gerçek bir kahramanın doğuşuyla bir drama yaratmaya meydan okumak üzereyiz. Sadece efsane olarak hatırlanan bir isim. Binlerce ve binlerce orduyla savaşarak bir zamanlar bizim olan Eski Joseon’un gökyüzünü açan kahraman Jumong ile tanışmaya hazırlanın. ‘Aşk’, ortak payda gibi görünüyor. tüm nesillerden ve milletlerden insanlar arasında. ‘Aşk’, zamanın dalgaları ile süpürülüyor ve aynı zamanda toplumlarda önyargılı görüşlerle zarar görüyor, ancak aynı zamanda zorluklara ve zamanın sınavlarına karşı güreşerek yeni bir tür tarih yaratıyor. Tarihte nadiren görülen gerçek aşk, bir zamanlar unutulmuş tarihimizin dramı, Kore’nin ilk kraliçesi So Seo-no’nun bilgeliği ve cesaretiyle yeniden çizilir …

5. Dae Jang Geum (Jewel in The Palace)

IMDB Puanı: 8.5/10
Kategorisi: Tarihi, Dram, Romantik, Savaş, Gerilim
Bölüm sayısı: 54
Yapım yılı: 2004

Yaklaşık 500 yıl önce Chosun Hanedanlığı döneminde Kore, katı bir hiyerarşik ve erkek egemen bir sosyal yapıya sahipti. Bu dönemde geçen “Saraydaki Mücevher”, zamanının en büyük kraliyet doktoru olan ilk kadın olan Jang-Geum adlı efsanevi bir kızın gerçek hikayesine dayanıyor.

Erkek egemen toplumdaki düşük sınıf bir kız olarak kötü durumuna rağmen, Jang-Geum bir dizi sosyal ayrımcılığın üstesinden geldi ve kendini kraliyet aşçısı olarak kabul etti, daha sonra kraliyet doktoru, sonra da kraldan sorumlu doktor oldu.

6. Six Flying Dragons

IMDB Puanı: 8.9/10
Kategorisi: Tarihi, Dram, Romantik, Savaş, Gerilim
Bölüm sayısı: 50
Yapım yılı: 2015

Hikaye, Joseon Hanedanlığı’nın Kore’deki kuruluşunu ve genç prens Yi Bang-won’a odaklanarak birçok gerçek ve kurgusal insanın hırsları, başarıları ve çatışmalarını anlatıyor.

7. Warrior Baek Dong Soo

IMDB Puanı: 8.1/10
Kategorisi: Tarihi, Dram, Romantik, Savaş, Gerilim
Bölüm sayısı: 29
Yapım yılı: 2011

Joseon’da, Kral Jeongjo’nun, Qing büyükelçisinin, Japon kılıç ustası Kenzo’nun ve suikastçının loncası Heuksa Chorong’un yönettiği farklı gruplar arasındaki siyasi manevraların zemininde geçen dizi, kardeşlikle ilgili bir ergenlik dönemi draması. , dostluk, sadakat ve onur.

8. Mr. Sunshine

IMDB Puanı: 8.8/10
Kategorisi: Tarihi, Dram, Romantik, Savaş, Gerilim
Bölüm sayısı: 28
Yapım yılı: 2018

Bay Sunshine, Joseon’da köleliğe doğmuş ancak 1871 Shinmiyangyo’dan (ABD’nin Kore seferinden) sonra Amerika Birleşik Devletleri’ne kaçan Eugene Choi’nin (Lee Byung-hun) etrafında toplanıyor. Birleşik Devletler Deniz Piyadeleri subayı olur ve görev için Joseon’a döner. Joseon’dayken, Dürüst Ordu’nun bir parçası olan bir aristokratın torunu Go Ae-shin (Kim Tae-ri) ile tanışır ve ona aşık olur. Ancak aşkları, hem farklı sınıfları hem de Ae-shin ile görücü usulü evlilik yapan bir asil olan Kim Hee-sung’un (Byun Yo-han) varlığı tarafından sorgulanır. Joseon’dayken, yine Ae-shin’e aşık acımasız bir samuray olan Goo Dong-mae (Yoo Yeon-seok) ve Eugene’nin kaldığı popüler “Glory Hotel” in sahibi Hina Kudo (Kim Min-jung) ile karşılaşır. . Aynı zamanda, Japonya İmparatorluğu’nun Kore’yi kolonileştirme planını keşfeder ve çok geçmeden Joseon’un egemenliği için verilen mücadeleye karışır.

9. Hwarang

IMDB Puanı: 8/10
Kategorisi: Tarihi, Dram, Romantik, Savaş, Gerilim
Bölüm sayısı: 24
Yapım yılı: 2015

Kraliçe Ji So, Kral Beopheung öldüğünden beri Silla Krallığı’nı naip olarak yönetiyor ve küçük oğlu Sam maek jong’u başkent Seorabeol’un dışında ve düşmanlardan ve suikastçılardan koruyor. Sam maek jong yaşlandıkça, soylular, vatandaşlar, memurlar ve Sam maek jong’un hepsi onun iktidardan vazgeçmesi için sabırsızlandılar. Ancak, Krallık’ta iktidarı gasp etmeye çalışan güçlü soylular, tahtına göz kulak olmaya devam eder ve Ji So, tahtını terk etmesinin sonuçlarından korkar.

Ji So, kemik rütbe sistemi altında ayrıcalıklarına alışmış olan soyluların gücünü kırmak için, mevcut güç gruplarını aşacak yeni bir seçkin grup olan Hwarang’ı yaratmayı ve onları birbirine bağlamayı planlıyor. Sam maek jong’u ve tahtı koru. Bu yeni seçkin erkek genç grubu bağlandıkça ve büyüdükçe, sayıları arasında gelecekteki kralları Sam maek jong ve kendisinin bile bilmediği bir sırrı olan ortak Kim Seon-u olduğunun farkında değiller.

10. Bridal Mask

IMDB Puanı: 8.5/10
Kategorisi: Tarihi, Dram, Romantik, Savaş, Gerilim
Bölüm sayısı: 28
Yapım yılı: 2013

1930’larda Lee Kang-to, Japon İmparatorluk yönetimi altında ezilen Kore’de yaşıyor. Koreli olmasına rağmen, Kore’nin bağımsızlığı için savaşan gizemli bir isyancı olan “Gelin Maskesi” ni yakalamak için Japon polisi ile birlikte çalışıyor. Daha sonra, Gelin Maskesini gizlice takar ve adaletsiz Japon rejimiyle savaşır. Bir Japon polis memuru olarak kişisel cephesini ve Gelin Maskesi olarak özel hayatını dengelemek için mücadele ediyor.

Kimura Shunji, nazik bir Japon öğretmenidir. Kang-to ile en yakın arkadaştır ve son derece vatansever Mok-dan’a aşık olur. Gelin Maskesine duyduğu nefret ve Mok-dan’a olan karşılıksız sevgisi, onu daha karanlık bir insana dönüştürür.

11. Iljimae

IMDB Puanı: 8.1/10
Kategorisi: Tarihi, Dram, Romantik, Savaş, Gerilim
Bölüm sayısı: 20
Yapım yılı: 2008

Joseon, 1633 civarı. Lee Gyeom (Lee Joon-gi), kralın güvenilir destekçisi ve kardeşi olan erdemli asil Lee Won-ho’nun oğlu ve diğer beş önemli soyludan oluşan Cheonwoohoe gizli örgütünün merkezi bir üyesidir. liderleri olarak kral ile. Lee Won-ho’nun evine bakan kör bir falcı, kralın güneş kadar parlak bir insan tarafından hayranlık duyulacağını gördüğünü söylediğinde, kral Lee Won-ho’yu ‘iki güneş’ olduğuna inandığı için öldürdü. aynı gökyüzünde olamaz ‘. Gyeom, bir kasanın içinden hayatta kalmayı başarır ve cinayete tanık olur; Daha sonra, oğlu olmadığını kanıtlamak için annesinin başına bir taş atmak zorunda kaldığında, şok için hafızasını yitirir ve emekli bir hırsız olan Soe-dol tarafından evlat edinilir ve ona “Yong-i adını verir. “. On üç yıl sonra Yong-i anılarını geri kazanır ve ablası Yeon’u aramaya başlar, ancak onun mahkum edildiğini ve asıldığını görür.

Ablasının öldürülmesi, Gyeom’un intikam peşinde koşmasına neden olur ve katilin kılıcının üzerindeki amblemle on üç yıl öncesinden tek ipucu olarak hatırladığı için ailesinin intikamını almaya yemin eder. Kılıcı ve sahibini bulmak için, kendisini gizemli, kara giysili hırsız Iljimae olarak gizler ve gizli örgüt Cheonwoohoe üyelerini soyluların malikanelerine sızar. Bu arada, haksızlıklarda insanlara yardım ederek kahraman olur. Her soygun mahallinde, yaşadığı evin ve çocukluk anılarının sembolü olan kırmızı erik çiçeklerinin bir dalını tasvir eden bir mendil bırakır: Iljimae’nin tam adı bunu yansıtır, çünkü “il”, “bir” anlamına gelir. ji “dal” ve “mae” “erik ağacı” anlamına gelir. Kral ve asalet, Iljimae’yi yakalamaya ve kimliğini bulmaya çalışır, özellikle de bunu sefalet hayatından kurtulmak ve asil olmak için bir fırsat olarak gören gardiyan Byeon Si-hoo. Bu arada Yong-i, asil Byeon Shik’in kızı Eun-chae ve Si-hoo’nun ilk aşkı Lee Gyeom’u unutamayan üvey kız kardeşine aşık olur.

12. Empress Ki

IMDB Puanı: 8.5/10
Kategorisi: Tarihi, Dram, Romantik, Savaş, Gerilim
Bölüm sayısı: 51
Yapım yılı: 2013

Dizi, Goryeo doğumlu ve dönemin sınıf sisteminin kısıtlamalarına rağmen iktidara gelen Gi Seungnyang’ın etrafında dönüyor ve daha sonra ilk aşkı yerine Yuan hanedanının imparatoru olmak için Toghon Temür (Moğol İmparatorluğu) ile evleniyor. Wang Yu. İmparatorun Lady Ki’ye gömülü derin sevgisini vurgulamayı başardı ve aşklarını ve politik hırslarını tasvir etti.

13. Gu Family Book

IMDB Puanı: 8/10
Kategorisi: Tarihi, Dram, Romantik, Savaş, Gerilim
Bölüm sayısı: 24
Yapım yılı: 2013

Choi Kang-Chi (Lee Seung-Gi), yarı insan yarı hayvan olan efsanevi gumiho’dur. Hayatını bir insan olarak yaşamak için mücadele eder ve aynı zamanda aşık olur.

14. Moon Lovers: Scarlet Heart Ryeo

IMDB Puanı: 8.6/10
Kategorisi: Tarihi, Dram, Romantik, Savaş, Gerilim
Bölüm sayısı: 22
Yapım yılı: 2016

Tam bir güneş tutulması sırasında, 25 yaşındaki bir 21. yüzyıl kadını olan Go Ha-jin (Lee Ji-eun), zamanda geri Goryeo Hanedanlığı’na taşınır. Kral Taejo’nun hükümdarlığı sırasında Wang ailesinin birçok kraliyet prensinden biri olan Hae Soo’nun vücudunda 941 yılında uyanır. Başlangıçta nazik ve sıcak yürekli 8. Prens Wang Wook’a (Kang Ha-neul) ve daha sonra yüzünü bir maskenin arkasına gizleyen ve aşağılayıcı olan korkunç 4. Prens Wang So’ya (Lee Joon-gi) aşık olur. “kurt köpeği” etiketi. Hikaye geliştikçe, Hae Soo kendini istemeden saray siyasetine ve taht için savaşırken prensler arasındaki rekabete kapılmış bulur.

Etiketler: kore dizileri


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL