The Taste Türkiye Yarışması Jürileri ve Yarışmacıları Tam Liste! Kim Kimdir?

The Taste Türkiye Yarışması Jürileri ve Yarışmacıları Tam Liste! Kim Kimdir?

Yazar: Emre Dizi Haberleri

Fox Tv‘nin yeni sezon için düşündüğü yarışma programı 2019 mayıs ayında başlıyor. 15 mayıs çarşamba günü ilk bölümü ile ekranlarda olacak The Taste Türkiye hakkında tüm detayları, juriler, yarışmacılar, yarışma kuralları ve diğer bilgiler yazımızın devamında…

Fox Tv 15 Mayıs Çarşamba günü The Taste isminde bir yarışmayı ekranlara getiriyor. Yarışma ülkemizde The Taste Türkiye ismi ile ekranlara gelecek. Yarışmanın formatını Provizyon Medya satın almış. Fox Tv ise yayın haklarını satın alarak yemek programlarına bir alternatif getirmiş. Peki The Taste Türkiye nasıl bir program?

The Taste Türkiye Formatı Nasıl, Kuralları Neler?

The Taste Türkiye, formatı olarak O Ses Türkiye benzeri bir kurgu ile ekranlara gelecek. 3 juri üyesi kendi takımını oluşturmaya çalışacak. 12 Yarışmacı yaptıkları yemeklerden sadece bir kaşık tattırarak juri üyelerini etkilemeye çalışacaklar. The Taste Türkiye, Simens Ev Aletleri işbirliği ile Fox Tv ekranlarında olacak.

Takımlar oluştuktan sonra her takımdan birer kişi belli bir tarzda yemek yapacak. Konsepti ise o gün programa katılan misafir şef belirleyecek. Misafirin belirlediği konseptte yapılan yemekler birer kaşık ile jüri tarafından tadılacak. Jüri hangi yemeği kimin yaptığını bilmeden, kendi yarışmacısını eleme riski ile karşı karşıya kalacak şekilde, tattığı yemeği puanlayacak. En az puanı alan yarışmacı ise programa veda edecek.

The Taste Türkiye Büyük Ödül Ne?

The Taste Türkiye Nasıl Başvurulur, Başvuru Formu Nerede?

The Taste Türkiye yarışmasına katılım için başvuru yapmanız gerekiyor. The Taste Türkiye başvuru için olmazsa olmaz olan şey ise başvuru formunu doldurmak. The Taste Türkiye Başvuru formuna Fox Tv’nin resmi internet sitesinden ulaşabilirsiniz. Tabi Başvuru formunu doldururken dikkat etmeniz gereken noktalardan bahsedelim…

Öncelikle başvuru formundaki her alanı doldurun. Boş bırakılan alanlar kabul edilmemenize yol açabilir. Diğer taraftan ciddiyetinizi de ortaya koyar. Formdaki her alanı büyük bir ciddiyetle ele alıp o şekilde doldurmanız gerekmektedir.

The Taste Türkiye Jüri Üyeleri Kimler?

Merakla beklenen The Taste Turkiye’nin jüri üyeleri Ali Ronay, Şemsa Denizsel ve Rafet İnce olacak. Birbirinden yetenekli yarışmacıları görmeden, hangi yemeği kimin yaptığını bilmeden yemekleri tadacak ve puanlayacaklar.

The Taste Türkiye Ali Ronay Kimdir?

Ali Ronay, Kitchen Guerilla hareketinin kurucusu olarak karşımıza çıkıyor. Vücudunda 15 tane dövmesi bulunan Ali Ronay, pişirmeyi Paul Bocuse’den öğrenmiştir. Mutfak tutkusu ise çocukluk dönemi,nde değil Amerika’dayken başlamış. Türkiyeye gelmiş üniversitede görsel iletişim tasarım okuyormuş. Tabi okurkene bölümün geleceğinin olmadığını anlayıp bırakıp Ankara’ya dönmüş.

Ankarada hemen Ah&Ma Otel İşletmeciliği okuluna yazılmış. Staj için ise Ankara Hilton’a gitmiş. Hilton’da Chef Volfgang Godl ve Chef Christophe Perirngerard gibi iki büyük usta ile çalışmış. Kendi tabiri ile tam bir okul gibiymiş.

Chef’s Restaurant’da ise ikinci stajını yapmış. Bir çok usta şef ile tanışma ve beraber çalışma fırsatı bulmuş. Azerbaycan’a çalışmış. En çok sevdiği mutfak Latin Amerika ve Akdeniz mutfağı. En sevdiği yemek tavuklu Sezar salata, izgara dana antrikot, patates kizartmasi ve bernaise sos.

The Taste Türkiye Rafet İnce Kimdir?


Rafet İnce evli ve 1 kız 1 de erkek çocuk sahibidir. Karakter olarak az biraz deli dolu, yaşama sevinxi yüksek ve mesleğine aşırı bağımlı birisidir. Köyde eli lezzetli babaannesi sayesinde yemek yapmaya heveslenmiş. Annesi doktor olmasını babasını ise aşçı olmasını istiyormuş. İnce ise şef olma hayalleri kurmuş hep. Çok çalışmış, tecrübe edinmek amacı ile farklı mutfaklarda çalışmış.

The Taste Türkiye Şemsa Denizsel Kimdir?

The Taste Türkiye Yarışmcıları Kimler?

the taste türkiye jürileri, the taste türkiye fox yarışmacıları, the taste türkiye ne demek, the taste türkiye başvuru, the taste türkiye ödülü, the taste türkiye ne zaman,

Etiketler: the taste türkiye başvuru the taste türkiye fox yarışmacıları the taste türkiye jürileri the taste türkiye ne demek the taste türkiye ne zaman the taste türkiye ödülü


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL