TRT1 İyi Fikir Programı Sunucusu Seval Çöpür Kimdir?

TRT1 İyi Fikir Programı Sunucusu Seval Çöpür Kimdir?

Yazar: Emre Dizi Haberleri

TRT ekranlarında izleyici ile buluşan İyi Fikir programının eski sunucusu Pelin çift değişti. Programı bundan böyle Seval Çöpür sunacak. Peki Seval Çöpür kimdir?

Milliyet yazarı Ali Eyüboğlu konuyla ilgili köşe yazısında yazdığı yazıda TRT 1’in sevilen programı İyi Fikirin sonucunun değiştiğini iletti. Daha önce Pelin çift’in sunduğu programı bundan böyle Seval Çöpür sunacak. Peki programın yeni yüzü Seval Çöpür kim?

1982 yılının 25 Haziran’da dünyaya gelen Seval Çöpür aslen kimya mühendisidir. Malatya İnönü Üniversitesi Kimya eğitiminden sonra İstanbul medya akademisinde eğitim almıştır. Genç yaşına rağmen başarıya hızlı adımlarla ulaşan Sema köpür kimya mühendisi olmasına rağmen iletişim alanında kendisini geliştirmiş ve ülkenin önemli kanallarında haber sunuculuğu yapmıştır.

Anne ve babası evlendikten sonra Denizli’ye gelirler. Annesi Denizli’yi çok seviyor ve burada yaşamak isterim diyor. Sonrasında babasının tayini Denizli’ye çıkıyor ve Seval Çöpür 27 yıl Denizli’de yaşıyor. Pamukkale Üniversitesinde yüksek lisansa başlıyor ve burada bazı derslerde hocalık yapmış. Sağlık Bakanlığı’nın müfettişlik sınavlarına hazırlanmış. Tübitak’ta bir projede görev almış. Trt’nin eleman aldığını duyunca sınavlara girmiş ve kazanmış. Önce spor spikerliği yapmış ardından da ana haber sunuculuğuna yükselmiş.

TRT ana haberi sunan Seval Çöpür bundan böyle İyi Fikir programını sunacak. Sakarya’nın Adapazarı ilçesinde dünyaya gelen Seval Çöpür ailenin 3 kızından birisidir. Baba tarafından Karslıdır.

Etiketler: iyi fikir seval çöpür kim iyi fikir yeni sunucu kim


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL