Turizm Bakanının Eşi Pervin Ersoy Kimdir? İşi Ne, Nereli?

Turizm Bakanının Eşi Pervin Ersoy Kimdir? İşi Ne, Nereli?

Yazar: Emre Dizi Haberleri

Sosyal medyada çektirdiği fotoğraf ile gündem olan bakan eşi kim? Çalışanına el öptürüp, dolar verdiği fotoğrafı sosyal medya hesabından paylaşan Turizm Bakanının eşi Pervin Ersoy bir anda ülkenin gündemine oturdu. Peki bakan eşi Pervin Ersoy kimdir?

Pervin Ersoy, sosyal medya hesabında çalışanına elini öptürüp 100 dolar verdiği fotoğrafı paylaştı. Paylaşım sonrası bir anda tepkileri üzerine çeken Ersoy, fotoğrafı Alişan’ın yiğenlerine dolar vermesini ti’ye almak amacı ile paylaştığını söyledi. Tabi paylaşım sonrası tepkiler bir anda ayyuka çıktı.

Özellikle muhalefet kanadından bakanın eşinin dolar paylaşımı üst perdeden eleştirildi. CHP eski milletvekili Barış Yarkadaş konuyu sosyal medya hesabından gündeme taşıdı. Pervin Ersoy, paylaştığı fotoğrafta bir çalışana elini öptürüyor. Elini öptürürken de diğer eliyle 100 dolarlık bankanotu göstererek bir fotoğraf karesi paylaştı.

Peki bu kadar gündem olan paylaşımı yapan Pervin Ersoy kimdir? Ersoy tepkiler arttığı zaman hemen fotoğrafı sildi ve açıklama yaptı. ”Yaaa açıkladım espriyi ne olur yapmayın Allah aşkına Alişan dolar dağıtmış yeğenlerine bugün onu ti ye aldık… Yanımda çalışan personelime espri yaptık diye yazdım yapmayın ne olur ben o kadar salak mıyım açıklayarak koydum yine okumadan dünya kadar yazıyorsunuz… Sizlerin bu tepkilerini bilecek kadar aklım var benim… Lütfen yapmayın” dedi.

Pervin Ersoy Kimdir?

Pervin Ersoy İstanbul Üniversitesi iktisat mezunudur. Lisans sonrası masterını halkla ilişkiler üzerine yapmıştır. ETS Tur’un sahibi Kültür Bakanı Mehmet Ersoy ile evlidir. Show TV de uzun yıllar çalışmış ve günaydın Türkiye isimli program ile kendisini tanıtmıştır. Çocukların ilgilendiği Street Fighter isimli programı yapmıştır. Eşinin firmasında halkla ilişkiler bölümünde görev yapmaktadır. Bakan Ersoy’dan iki çocuğu olmuştur.

Etiketler: dolar paylaşan bakan eşi kim Pervin Ersoy kimdir Pervin Ersoy ne iş yapıyor


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL