Ufak Tefek Cinayetler Arzu Kimdir? (Tülin Özen)

Ufak Tefek Cinayetler Arzu Kimdir? (Tülin Özen)

Yazar: Emre Ufak Tefek Cinayetler

Star Tv ekranlarında yayınlanacak olan dizi Ufak Tefek Cinayetler dört kadın ve dört adam arasındaki karanlık sırlar tutkulu bir aşk ve bitmek bilmez bir rekabeti anlatıyor. Dizinin başrollerinde Gökçe Bahadır, Bade İşçil, Aslıhan Gürbüz, Tülin Özen gibi isimler yer alıyor. Dizi de Arzu karakterini canlandıran oyuncu Tülin Özen’de merak konusu oldu. Tülin Özen ile ilgili bilinmeyenleri burada bulabilirsiniz.

 

Ufak Tefek Cinayetler Arzu (Tülin Özen) Kimdir?

1980 yılında İskenderun’da dünyaya gelmiştir. Aslen Artvinli’dir. Annesi ve Mühendistir. Bir tane kız kardeşi vardır. İzmir Bornova Anadolu Lisesinden mezun oldu. Lise yıllarında kimyası ve fiziği iyi olan Özen üniversite eğitimi İçin İstanbul Üniversitesi Elektrik Mühendisliğini kazanmış ancak 3. sınıfta bırakarak Yeditepe Üniversitesi Konservatuvar bölümünü kazanarak bu bölümde okumuştur.

Okuduğu yıllarda devlet konservatuvarında oyunlarda oynamıştır. 2004yılında Meleğin Düşüşü adlı filmde oynamıştır. Tülin Özen bu filmle birlikte En İyi Kadın Ödülüne layık görülmüştür. 2013 yılında Aldırma Gönül adlı dizi de oynayan oyuncu aynı yıl Mavi Dalga filminde oynadı. Bu filmde Onur Saylak, Ayris Alptekin gibi isimlerle oynamıştır.

Ufak Tefek Cinayetler Pelin Kimdir? Tıklayınız!

Tülin Özen 2014 yılında yönetmenliği ve senaryosu Cem Yılmaz’ın yaptığı, Pek Yakında adlı sinema filminde oynadı. Özen, 41. Antalya Film Festivali , En İyi Kadın Oyuncu Ödülünü kazandı. Ankara Film Festivali, Sadri Alışık Ödülleri, Adana Altın Koza Şenliği gibi kuruluşlardan ödül aldı. Tülin Özen bir röportajında ( HT, 5 Ekim 2014, Kübra Par ):

“Bence tamamen avam ve fırlamayım! Çok kalabalık bir aileyiz, en serserisi benim. Gençken hiç param yoktu. Özel ders vererek para kazanan, otostop çekerek seyahat eden, sokaklarda takılan bir kızdım. Hâlâ da çok açığım böyle şeylere… Eylem yapmayı, bağırmayı seviyorum. Sokağı seviyorum. Tanıdığım esnafla kapıda oturuyorum. Elime bir top geçerse oynuyorum. Hiç durmadan yürüyorum, koşuyorum. Bir gün Hisar’da koşarken denize atladım. Bebek’e yakın bir yerden iki adam çıkardı beni. Meğer çok fazla akıntı varmış, atlarken “Nereden çıkarım” diye düşünmek gerekiyormuş! (Gülüyor.) Hâlâ ara sıra otostop çekiyorum. En son Bal filmini çekerken otostoplaTrabzon’a gittim.”

Tülin Özen Yan flüt ve perküsyon çalıyor. Her türlü müzik dinliyor. 2014 yılında Gaye Su Akyol’u beğeniyor. Eskiden bir müzik grubunda vokal yapan Özen, tam bir kitap tutkunudur. Hem araştırma kitapları, hem hikaye ve roman kitaplarına düşkündür. Kadın yazarlardan Seray Şahiner’i, Aylin Balboa, Melisa kesmesi tavsiye ediyor.

Tülin Özen Videosu!

Sizce Arzu karakterini canlandıran oyuncu Tülin Özen oynadığı karakterle uyum sağlamış mı? Bu konuda ne söyleyebilirsiniz?

Etiketler: ufak tefek cinayetler arzu gerçek adı ufak tefek cinayetler arzu kim ufak tefek cinayetler arzu oynadığı diziler ufak tefek cinayetler tülin özen


Yorum yaz