Ufak Tefek Cinayetler Arzu’nun Avukatı Kimdir? (Özlem Tokaslan)

Ufak Tefek Cinayetler Arzu’nun Avukatı Kimdir? (Özlem Tokaslan)

Yazar: Emre Ufak Tefek Cinayetler

Star Tv ekranlarında yayınlanan dizi Ufak Tefek Cinayetler’e yeni bir oyuncu dahil oldu. Dizide Arzu’nun annesi rolünü canladıran oyuncu Özlem Tokaslan’dır. Özlem Tokaslan kimdir? Tanıyalım..

Ufak Tefek Cinayetler Arzu’nun Avukatı Kimdir? Özlem Tokaslan

Özlem Tokaslan 1973 yılında İzmir’de dünyaya gelmiştir. Orta ve lise eğitimini burada tamamlayan oyuncu Üniversite eğitimini Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları Bölümü Tiyatro Oyunculuğu Ana Sanat Dalı mezunudur. Üniversiteyi okuduğu yıllarda çeşitli tiyatro oyunlarında rol almıştır. Oyuncu 1998 yılında Van Devlet Tiyatrosu’nda sözleşmeli sanatçı olarak çalışmaya başladı. Sonrasında Stajyer ve usta sanatçı olarak çalışmaya devam etti. Öyleki Van’da Van Bölge Tiyatrosu isminde ilk özel tiyatroyu kurdu.

1999 yılında yönettiği ilk çocuk oyunu olan Masallarla Yeniden afiş tasarımını ilköğretim düzeyindeki çocuklarla birlikte oyun afişi tasarımı yarışması organize etti. Yarışma birincilik getirdi. Aynı sezon Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü tarafından kurulan Çocuk ve Gençlik tiyatroları Eğitim Birimi’nin Van sorumlusu olarak atandı. Van’da ilk kez “Her Okul Bir Tiyatro” projesinin gerçekleşmesinde önemli rol aldı. Her okula bir tiyatro arşivi kurulması ve eğitimcilerin drama eğitimi almasını sağladı. 2000 yılında Van Devlet Tiyatrosu repartuar kurulunun başkanlığını yaptı.

Tokaslan, 2004-2005 yılında çocuklara veda ettiği son oyun Güle Güle Arkadaşım adlı oyunu yönetti ve Ankara Devlet Tiyatrosu’na atandı. Oyuncu 2009 yılında Ömre Bedel dizisinde rol almıştır. Dizide Raziye karakterini canlandırmıştır. 2011 yılında Zehirli Sarmaşık adlı dizide rol alan oyuncu Mahinur karakterini canlandırmıştır. 2012 yılında Dila Hanım karakterini canlandıran oyuncu 2014 yılında Güzel Köylü adlı dizide Dudu karakterini canlandırmıştır. Görümce ve Dedemin Fişi isimli sinema filmlerinden sonra son dizisi Fox ekranlarında yayınlanan No:309 oldu. 2016 yılında 2 sezon devam eden dizide Yıldız karakterini canlandırmıştır. Oyuncuya yeni projesinde başarılar dileriz.

Özlem Tokaslan Yemek Programı Videosu!

Etiketler: ufak tefek cinayetler boşanma avukatı kim


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL