Ufak Tefek Cinayetler mi? Ufak Tefek Aldatmalar mı?

Ufak Tefek Cinayetler mi? Ufak Tefek Aldatmalar mı?

Yazar: Emre Ufak Tefek Cinayetler

Star Tv ekranlarının sevilen dizisi Ufak Tefek Cinayetler kaldığı yerden devam ederken dizinin son bölümüne kadar geçen olaylarda dizide cinayetten çok aldatmaların olduğu gözler önüne serildi. Bu da ister istemez dizinin Ufak Tefek Cinayetler değil Ufak Tefek Aldatmalar olarak isim değiştirmesi gerektiği yorumları yapıldı. Peki gerçekte böyle mi? Yazımızda.

Ufak Tefek Cinayetler mi? Ufak Tefek Aldatmalar mı?

Aslında bu konuya nasıl baktığınıza bağlı. Evet tüm bu olanları bir manevi cinayet olarak görürseniz dizinin ismi Ufak Tefek Cinayetler de olabilir. Ancak diziye Ufak Tefek Aldatmalar olarak isim de verilse hiç yadırganmazdı. Zira işlenen konular bu doğrultuda ilerliyor. Ufak Tefek Aldatmalar ismini koymak biraz cesaret isterdi. Zira dizi başlamadan eleştirilerde peşinden gelirdi. İnsanları isim değişikliğine iten sebeplere bakacak olursak ilk olarak dizide herkesin bir birini aldatması olarak gösterilebilir.

Ufak Tefek Cinayetler başladığında ilk olarak Arzu’nun kocası Mehmet tarafından aldatıldığını öğrendik. Mehmet eşi Arzu’yu plates hocası Burcu ile aldatıyordu. Bunu öğrenen Arzu kahrolmuş ve eşi Mehmet’den boşanmıştı. Mehmet yaptığına içten içe pişman olsa da elinden bir şey gelmiyor. Ta ki son bölümde Enver’in Arzu’nun evine gelmesi ile Nilay’ın da kışkırtması ile Mehmet’de kıskançlık krizi başlıyor. Bakalım bu durum nasıl sonuçlanacak. Diğer bir aldatma ise Serhan Oya arasında olan aşk ile ortaya çıktı. Serhan a sosyal bir genç olduğundan Merve’nin oyunlarına gelerek Merve ile evlenmiştir. Ancak Merve’yi aşık olacak kadar sevmemekte ancak ona sadık yaşamaktadır. Ta ki Oya gelene kadar.

Oya’nın Sarmaşık’a gelmesi ile Serhan Oya’yı görmüş ve aşık olmuştur. Aynı şekilde Oya’da Serhan’a aşık olmuştur. Her ne kadar izleyici bu aşkı onaylasa da Serhan Merve’yi aldatmaktadır. Merve bu aşkı öğrendiğinde [kirmizitext]ne yapacaktır?[/kirmizitext] Bunun dışında Oya’nın gelmesi ile Taylan’ın da Oya’ya karşı eski duyguları kabarır. Bir kaç sefer Oya’nın peşinden koşsa da bir şey elde edemez. Pelin Oya ile Taylan’ın eski ilişkilerini bildiğinden sürekli Taylan’ı gözetim altında tutmaktadır. Taylan’da Pelin’den korkmaktadır.

Dizinin son bölümünde Taylan’dan fırça yiyen Pelin ise Tunç öğretmen ile yakınlaşmaya başlamış ve Taylan’ı bir şekilde aldatmıştır. Dizide tek aldatmayan ise kimsenin sevmediği ancak son olayda desteklediği Merve olmuştur. Merve’de plan peşinde koşmaktan her halde böyle bir şeye fırsatı olmadı. Tabi bir de Arzu’yu buna dahil edebiliriz. Evet özetlersek dizide Taylan, Pelin, Oya, Serhan, Mehmet ilişki olarak, Arzu, Merve ise farklı aldatmalar ile bir aldatma furyası oluşmuştur. Herhalde diziye isim verenler tüm bu aldatmaları Ufak Tefek Cinayetler olarak düşünmüş ve bu ismi diziye vermişlerdir. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Etiketler: ufak tefek aldatmalar mı ufak tefek cinayetler arzu mehmet ufak tefek cinayetler mi ufak tefek cinayetler oya serhan ufak tefek cinayetler pelin merve


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL