Ufak Tefek Cinayetler Pestisit Nedir? Oya’nın Merve’ye Vurduğu İğne Zehirli mi?

Ufak Tefek Cinayetler Pestisit Nedir? Oya’nın Merve’ye Vurduğu İğne Zehirli mi?

Yazar: Emre Ufak Tefek Cinayetler

Star Tv ekranlarında yayınlanan dizi Ufak Tefek Cinayetler tüm hızıyla devam ederken dizide Oya kendisine oyun yapan kişinin Merve olduğunu öğrenmesi üzerine asistanına Pestisit var mı? diye sorar? Bu durumda izleyici ve hatta Merve Pestisit ne? diye merak eder. Pestisit nedir ve Oya Merve’ye zehirli iğne mi yaptı? Tüm bu soruların cevabı yazımızda..

Ufak Tefek Cinayetler Pestisit Nedir?

Ufak Tefek Cİnayetler’de 3. bölüm fragmanı yayınlandı ve fragmanda Oya kendisine oyun oymayan ismin Merve olduğunu öğrendi ve çok sinirlendi. Bunun üzerine asistanından Pestisit istedi. Asistanı ise Pestisit çok zararlı Allah korusun dedi. Peki Pestisit nedir?

Pestisit; Genel anlamı ile insan kullanımına sunulan gıdalarda istenmeyen hayvan veya bitkileri öldürmek amacıyla kullanılan alet, metot veya kimyasal olarak tanımlanabilir. Yani özelikle yaz aylarında haşereleri öldürmek için belediye görevlilerinin yaptığı ilacın içinde bulunan maddeye de denilebilir. Bu maddenin insan vücuduna direk enjekte edilmesi o insanı öldürebilir.


“Pestisite maruz kalan işçiler akut veya gecikmeli sağlık problemleriyle karşılaşabilirler. Pestisit birçok sağlık problemi doğurabilir. Bu etkiler basit cilt veya göz iritasyonu olabileceği gibi sinir sistemini etkileyici, üreme problemleri veya kanser gibi çok ciddi problemler olabilir. Son dönemlerde gerçekleştirilen çalışmalar sonucunda, lösemi ve karaciğer kanserinin pestisit alımıyla doğrudan ilişkili olduğunu göstermiştir. Aynı zamanda, eksik uzuv doğumları ve düşükler ile pestisit alımının doğrudan ilişkili olduğuna yönelik ciddi kanıtlar bulunmaktadır.”

Peki dizide Oya bu kadar zararlı ve öldürücü bir maddeyi Merve’ye enjekte etmiş midir? Bununla ilgili iki kesin sonuç var. Burada Merve her halükarda hayatta kalacaktır. 1.Merve’nin eğer yeni bir dizi için anlaşması yoksa başrol oynadığından zehirlense bile ölmeyeceğidir. 2. ise iğne zehirli değil sadece korkutmak amaçlı böyle bir yola girilmiş olabilir. Ayrıca Oya yemin etmiş bir doktordur. Eğer aklını kaybetmemişse böyle bir şey yapmayacaktır.

Ufak Tefek Cinayetler 3. Bölüm Fragmanı!

Bu konuda sizler ne düşünüyorsunuz? Pestisit meyve ve sebzelerdeki haşereleri yok etmek için kullanıldığına göre bize bir zararı yok mudur? Oya’nın Merve’ye vurduğu iğne zehirli midir?

Etiketler: pestisit nedir zararlı mıdır ufak tefek cinayetler iğne zehirli mi ufak tefek cinayetler oya merveyi zehirliyo mu ufak tefek cinayetler pestisit nedir


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL