Ufak Tefek Cinayetler Serhan (Mert Fırat) Kimdir?

Ufak Tefek Cinayetler Serhan (Mert Fırat) Kimdir?

Yazar: Emre Ufak Tefek Cinayetler

Star Tv ekranlarında sırlarla dolu 4 kadın ve 4 erkeğin hayat hikayesini antacak olan dizi Ufak Tefek Cinayetler 24 Ekim Salı günü yayınlanacak. Dizinin başrollerinde Gökçe Bahadır, Mert Fırat, Selim Bayraktar, Bade İşçil gibi önemli isimler yer alıyor. Dizide karakterlerde belli olmaya başladı. Bu karakterlerden bir tanesi de dizide Serhan karakteri. Serhan karakterini canlandıran isim ise Mert Fırat oldu. İsterseniz Serhan karakterini ve Mert Fırat’ı tanıyalım.

 

“Serhan, Merve’nin kocası. Cemiyetin bütün parasını yöneten portföy yöneticisi. Sert mizaçlı, konuşmayı pek sevmeyen, dürüst, Merve’nin yalanlarla dolu süslü dünyasına tamamen zıt biri. Tam bir centilmen olduğu halde derinlerde bir aslanı besliyor.” 

Ufak Tefek Cinayetler Serhan ( Mert Fırat ) Kimdir? Hayatı?

Mert Fırat 1981 tarihinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Babası arabesk sanatçılarından Nihat Fırat’tır. Baba tarafından Antakya’lı Anne tarafından ise Kayserilidir. Lise sonrası garsonluk yapmış ve iyi para kazanarak İsveç’te kız arkadaşının yanına gitmesine yetti. İsveçte garson ve aşçı olarak çalıştı aynı zamanda Radyo ve Televizyon bölümünü okudu. Türkiye’ye dönüş yapan oyuncu Ankara Dil, Tarih- Coğrafya Fakültesini bitirdi.

 

İlk oyunculuk deneyimini tiyatro ile yapan oyuncu İstanbul Oyun Atölyesinde William Shakespeare’in Hırçın Kız adlı oyunun seçmelerine katıldı ve kazandı. Sonra Yersiz Yurtsuz, Binbir Gece, Kapalı Çarşı gibi projelerde yer aldı. Senaryosunu İlksen Başarır ile birlikte yazdığı Başka Dilde Aşk isimli sinema filmi ile ünlendi.

Ufak Tefek Cinayetler Mehmet Kimdir? Tıklayınız!

Bizim Evin Halleri, Hayattan Korkma, Atlı Karınca, Beni Unutma, Bir Ömür Yetmez, Dedemin İnsanları, Kelebeğin Rüyası, Devrimden Sonra, Atlı Karınca gibi birçok dizide ve sinemada oynamıştır.Mert Fırat oyunculuğunun dışında senaristlikte yapmaktadır. Atlı Karınca’nın senaryosunu kendisi yazmıştır. Mert Fırat, 21. Ankara Uluslararası Film Festivali, En İyi Erkek Oyuncu, Umut Veren En İyi Senaryo, Başka Dilde Aşk, ödülünü almıştır. 4. Yeşilçam Ödülleri, En İyi Erkek Oyuncu ödülünü de alan oyuncu, Kıbrıs Uluslararası Film Festivali, 15. Sadri Alışık Ödülleri, 47. Antalya Altın Portakal Uluslararası Film Festivalinden de ödülle dönmüştür.

Mert Fırat, 1.81 boyunda 76 kg ağırlığındadır. Koyu kahverengi gözlere sahip oyuncu, siyah saçlı ve oğlak burcudur. Mert Fırat’ın bir çok kız arkadaşı olamakla birlikte en yakın arkadaşı, dostu İlksen Başarır’dır. İkilinin sevgili olduğuna dair dedikodulara her ikisinden de yalanlama gelmiştir. İyi bir dost olduklarını ve birlikte iş yaptıklarını söylemişlerdir.

İlksen Başarır, “Murat Şenoy’un çekeceği filmde yardımcı yönetmendim. Kadın oyuncu belli idi. Erkek oyuncu arıyorduk. Bir gece annemlere gittim. Binbir Gece dizisine rastladım. Ekranda Mert’i gördüm. Esmer, uzun saçlı…” diyor bir röportajında ve bu şekilde arkadaşlıklarının başladığını söylüyor.

Mert Fırat Videosu!

Sizler Ufak Tefek Cinayetler dizisinde Serhan karakterini canlandıran oyuncu Mert Fırat’ın bu dizi ve genel dizi oyunculuğu hakkında neler söyleyebilirsiniz? Bu konudaki düşüncelerinizi bizimle paylaşabilir misiniz?

Etiketler: ufak tefek cinayetler mert fırat ufak tefek cinayetler serhan gerçek adı ufak tefek cinayetler serhan kimdir ufak tefek cinayetler serhan oynadığı diziler ufak tefek cinayetler serhan sevgilisi


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL