Ufuk Bayraktar (Vatanım Sensin Dağıstanlı ) Kim?

Ufuk Bayraktar (Vatanım Sensin Dağıstanlı ) Kim?

Yazar: Emre Vatanım Sensin

Vatanım Sensin Kanal D ekranlarında 9 kasım günü başlıyor. Diziye bu sezon yeni karakterler de dahil oldu. Bu karakterlerden bir tanesi de Dağıstanlı karakteridir. Dağıstanlı karakterini canlandıran oyuncu ise Ufuk Bayraktar’dır. Ufuk Bayraktarı tanıyalım.

Ufuk Bayraktar (Vatanım Sensin Dağıstanlı ) Kim?

1981 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Babası Trabzonlu, annesi Kilisli’dir. Babasının işlettiği kahvede çalışırken Zeki Demirkubuz ile tanıştı. Oyunculuk hayatı bu tanışma ile başlamış oldu. 2006 yılında Zeki Demirkubuz’un yönettiği Dram filminde rol aldı.

Bayraktar, asıl tanınmışlığını ise Kenan İmirzalıoğlu, Tuncel Kurtiz’in başrollerinde oynadığı Ezel dizisinde yaptı. Bu dizide Tuncel Kurtiz’in oynadığı Ramiz Dayı karakterinin gençliğini canlandırdı. Merve Bayraktar ile 2002 yılında evlendi. 2012 yılında ise Çanakkale 1915 filminde Seyit Onbaşı karakterini canlandırmıştır.

2015 yılında ise Milat dizisinde rol almıştır. 2015 yılında ise Kümes adlı filmin senaryosunu ve yönetmenliğini yaptı. 2016 yılında ise Alper Çağlar’ın yönettiği Dağ 2 filminde rol aldı. Bu dizide Çağlar Ertuğrul, Ahu Türkpençe ile birlikte rol aldı. Oyuncunun İstanbul film festivalinde En İyi Erkek Oyuncu, Antalya Film Şenliğinde ise Behlül Dal Genç Yetenek Özel Ödülü bulunmaktadır.

[mavitext]Mehmet Bir Cihan Fatihi Oyuncu Kadrosu? Tıklayınız![/mavitext]

Oyuncu Sevda Kuşun Kanadında dizisinde Ömer karakterini canlandırırken, Dağ filminde Bekir karakterini canlandırmıştır. Memleket Meselesinde polis rolünde oynamıştır. Ayrılık filminde ise Kemal rolünü canlandırmıştır. Bu Son Olsun filminde ise Ertuğrul karakterini canlandırmıştır.

Ufuk Bayraktar Videosu!

Etiketler: vatanım sensin dağıstanlı gerçek adı vatanım sensin dağıstanlı kim vatanım sensin dağıstanlı rol aldığı diziler vatanım sensin ufuk bayraktar


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL