Ümit Yesin Kimdir, Hangi Dizilerde Oynadı?

Ümit Yesin Kimdir, Hangi Dizilerde Oynadı?

Yazar: Emre Dizi Haberleri

Duayen oyuncu Ümit Yesin, 65 yaşında hayatını kaybetti. Duayen oyuncu Yesin’în ölüm haberi dostlarını yıktı. Camiadan ve özellikle son oynadığı Yeni Gelin’den rol arkadaşları duygu dolu mesajlar paylaştı.

En son Yeni Gelin dizisinde Pamuk Dede rolüyle Ümit Yesin, pek çok kesim tarafından sevilen bir oyuncuydu. 65 yaşına pek çok dizi ve sinema oyunculuğu sığdıran Yesin’in ölüm haberini rol arkadaşı Mustafa Avkıran sosyal medya hesabından verdi.

Avkıran mesajında “”İnsan bir ay içinde iki baba birden kaybeder mi? Kaybedermiş… Çok sevdim seni be benim Ümit abim… Devrin daim olsun!” dedi. Yine bir diğer rol arkadaşı Jessica May ise “‪Senden öğrendiğim o kadar çok şey var ki… O kadar çok hikayen hatıra kaldı ki bende. Seni çok özleyeceğim pamuk dedem. Allah rahmet eylesin” diye bir mesaj gönderdi.

65 Yaşında Ölen Ümit Yesin Kimdir?

Ümit Yesin, 1954 Ankara doğumludur. Oyunculuğa tiyatro ile başlayan duayen oyuncu, pek çok tiyatroda rol aldı. Gezen, Tiyatrokare gibi özel tiyatrolarda çalışan Yesin, özellikle Çiçek Taksi dizisiyle kendisini tanıttı ve sevdirdi. Mega menajerlik ajansına bağlı olarak kariyerine devam eden Yesin, 1984 yılından bugüne kadar dizi ve sinema projelerinde yer aldı.

Ümit Yesin hangi dizilerde oynadı?

Oynadığı bazı diziler şunlardır; 14 numara, Kurbağalar, Melek Yüzlüm, Seyyid, Babamın Namusu, Kertenkele, Namus Sözü, Sıcak Geceler, Umutsuzlar, Yalnız Efe, Hüzün Çemberi, Yaz Gülü, Hanımın Çiftliği, Ana, İbret, Çiçek Taksi, Tatlı Kaçıklar, Akasya Durağı, Görgüsüzler, Farklı Desenler, Küçük Gelin, Figuran gibi dizilerde ve sinema filmlerinde oynadı.

Etiketler: ümit yesin hangi dizilerde oynadı ümit yesin kimdir Ümit yesin neden öldü


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL