Ünlü Rapçi Ezhel Neden Tutuklandı? Hapse Girecek Mi? Kaç Yıl Hapis Yatacak?

Yazar: Emre Magazin

Son zamanların gündemi en çok meşgul eden konuları arasında fenomen Rapçi Ezhel’in tutuklanması ve göz altına alınması yer alıyor. Peki Ezhel kod adıyla tanınan Serkan İpekçioğlu neden tutuklandı? Hapse girecek mi?

Ezhel ismiyle tanınan Serkan İpekçioğlunun beraatine karar verilmiş bulunmakta.

Ezhel hakkında çıkan iddialar doğrultusunda Sanat dünyasında Ezhel takma adıyla tanınan, söylediği şarkılar ve  videoları milyonlarca kişiye hitap eden  ünlü rapçi Sercan İpekçioğlu, bazı şarkılarında uyuşturucu kullanımını özendirdiği, kullanımını kolaylaştırdığı ve yaygınlaştırdığı iddiasıyla gözaltına alındı.

Serkan İpekçioğlu, İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğündeki  sorgusu tamamlanır tamamlanmaz tutuklanarak ceza evine gönderildi. Emniyette hakkındaki suçlama ile ilgili sorgusundan sonra  adliyeye sevk edilen Serkan İpekçioğlu, Savcılıkta da sorgulandıktan sonra tutuklanması talebiyle nöbetçi mahkemeye çıkarıldı.

Nöbetçi mahkeme İpekçioğlu’nu, “Uyuşturucu kullanımını özendirmek ve kolaylaştırmak” suçlamasıyla tutuklanarak ceza evine gönderilmesine karar verdi. Hakkındaki  iddialar ve suçlamalar araştırılıyor ve en kısa zamanda Ezhel hakkında sonuç çıkacaktır.

Son zamanlarda uyuşturucu kullanımı oldukça yaygınlaştı ve kullanan yaşı 13-14’e kadar düştü. Devlet ve sosyal hizmet kurumları bu konudaki hassasiyetini artırdı. Özellikle halka ve gençlerin örnek aldığı kişilerin bu konuda özendirici davranışları kesinlikle affedilmiyor. Geçtiğimiz günlerde ünlü oyuncu Gizem Karaca ve Çağatay Ulusoy da 4 yıl 2 ay kadar hapis cezası almıştı. Cezaları yargıtay sürecinde davaları henüz kesin karara bağlanmadı.

Ünlü rapçinin adliyedeki ifadesinde “Müzikle uğraşıyorum. Youtube kanalında paylaştığım şarkılarda ve sosyal medya hesaplarımda kullandığım kelimeler ve fotoğrafların suç olduğunu bilmiyordum, pişmanım.”  Sözleriyle kendini savunduğu iddia edildi.

Ünlü Rapçi Ezhel’in suçlama iddialarıyla ilgili dava süreci sonuçlandığı an haberimizde yer alacaktır.

Etiketler: rapçi ezel kim rapçi ezhel neden hapse girdi


Yorumlar

  • fatma

    ben ezhel ne zaman ceza evinden çıkacak diye soruyorum

Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL