Uyanış: Büyük Selçuklu Nerede Çekiliyor, Dizi Seti Nerede?

Trt1’in yeni tarihi dizisi Uyanış: Büyük Selçuklu dizisinin tanıtımları yayınlanmaya başladı. Dizinin fragmanlarındaki devasa savaş alanları ve büyük ordular dikkatlerden kaçmadı. Fragmanı izleyenlerin aklındaki soru ise şu oldu; Uyanış: Büyük Selçuklu dizisi nerede çekiliyor?

Uyanış: Büyük Selçuklu dizisi yeni sezona damga vuracak yapımlar arasında. Hem konusu hem kadrosu hem de çekim mekanlarıyla güçlü bir prodüksiyon izi taşıyan Büyük Selçuklu dizisi için ciddi bir hazırlık ve emek var. Dizinin çekimleri için özel platolar kullanıyor. Oyuncuların at binme eğitimleri özel bir ekip tarafından sağlanıyor. İşte merak edilen detaylar…

blank

Uyanış: Büyük Selçuklu Dizisi Nerede Çekiliyor?

Uyanış: Büyük Selçuklu dizisi çekimleri özel olarak tasarlanmış platolarda çekiliyor. Aynı Diriliş Ertuğrul ve Kuruluş Osman dizileri gibi Uyanış: Büyük Selçuklu dizi de İstanbul’da Beykoz ve Riva civarında çekiliyor. Riva’daki geniş platolarda ve Beykoz Kundura Fabrikasında çekimleri devam eden Uyanış: Büyük Selçuklu dizisindeki savaş sahneleri oldukça fazla. Savaş sahneleri için geniş alanlar sıkça kullanılıyor. Bunun içinde en uygun yerler Riva ve Beykoz taraflarında bulunuyor.

blank

Uyanış Büyük Selçuklu Çekimlerinde Özel Bir Ekip Çalışıyor!

Dizinin nerede çekildiğiyle beraber oyuncuların eğitilmesi konusu da dikkat çeken husular arasında. Dizi oyuncularının at binme ve kılıç kullanma eğitimleri özel bir ekip tarafından sağlanıyor. Bu ekip Kazakistan merkezli bir şirket. Ulusal Aksiyon Şirketi olarak geçen bu şirket Nomad Stunts isimli bir ekip kurmuş. Bu ekip aksiyon filmlerine hem dublör hem de eğitim desteği veriyor.

blank

Uyanış: Büyük Selçuklu dizisi içinde eğitimlerine devam eden ekip oyuncuları özel olarak yetiştiriyor. Hem at binme hem de kılıç, kalkan kullanma eğitimleri veren Nomad Stunts ekibi gerçekten muhteşem bir iş çıkartmış. Dizide tehlikeli hareketleri, örneğim hızlı giden bir atın tepe taklak düşmesi gibi, bu ekip çalışanları yapıyor. Uyanış: Büyük Selçuklu dizisi arka planda çalışan güçlü bir ekibin ürünü. Umarız televizyon mecerası da güzel olur ve başarılı bir sezon geçirir. Siz diziyi nasıl buldunuz, aşağıdan yorumlarınızı bekliyoruz.

tıkla>>> Uyanış: Büyük Selçuklu Dizisi Oyuncu Kadrosu ve Tüm Detaylar?

Sıkça Sorulan Sorular

Uyanış: Büyük Selçuklu Nerede Çekiliyor, Dizi Seti Nerede? (1 Yorum)