Uyanış: Büyük Selçuklu Nerede Çekiliyor, Dizi Seti Nerede?

Uyanış: Büyük Selçuklu Nerede Çekiliyor, Dizi Seti Nerede?

Yazar: Emre Nerede Çekiliyor?

Trt1’in yeni tarihi dizisi Uyanış: Büyük Selçuklu dizisinin tanıtımları yayınlanmaya başladı. Dizinin fragmanlarındaki devasa savaş alanları ve büyük ordular dikkatlerden kaçmadı. Fragmanı izleyenlerin aklındaki soru ise şu oldu; Uyanış: Büyük Selçuklu dizisi nerede çekiliyor?

Uyanış: Büyük Selçuklu dizisi yeni sezona damga vuracak yapımlar arasında. Hem konusu hem kadrosu hem de çekim mekanlarıyla güçlü bir prodüksiyon izi taşıyan Büyük Selçuklu dizisi için ciddi bir hazırlık ve emek var. Dizinin çekimleri için özel platolar kullanıyor. Oyuncuların at binme eğitimleri özel bir ekip tarafından sağlanıyor. İşte merak edilen detaylar…

Uyanış: Büyük Selçuklu Dizisi Nerede Çekiliyor?

Uyanış: Büyük Selçuklu dizisi çekimleri özel olarak tasarlanmış platolarda çekiliyor. Aynı Diriliş Ertuğrul ve Kuruluş Osman dizileri gibi Uyanış: Büyük Selçuklu dizi de İstanbul’da Beykoz ve Riva civarında çekiliyor. Riva’daki geniş platolarda ve Beykoz Kundura Fabrikasında çekimleri devam eden Uyanış: Büyük Selçuklu dizisindeki savaş sahneleri oldukça fazla. Savaş sahneleri için geniş alanlar sıkça kullanılıyor. Bunun içinde en uygun yerler Riva ve Beykoz taraflarında bulunuyor.

Uyanış Büyük Selçuklu Çekimlerinde Özel Bir Ekip Çalışıyor!

Dizinin nerede çekildiğiyle beraber oyuncuların eğitilmesi konusu da dikkat çeken husular arasında. Dizi oyuncularının at binme ve kılıç kullanma eğitimleri özel bir ekip tarafından sağlanıyor. Bu ekip Kazakistan merkezli bir şirket. Ulusal Aksiyon Şirketi olarak geçen bu şirket Nomad Stunts isimli bir ekip kurmuş. Bu ekip aksiyon filmlerine hem dublör hem de eğitim desteği veriyor.

Uyanış: Büyük Selçuklu dizisi içinde eğitimlerine devam eden ekip oyuncuları özel olarak yetiştiriyor. Hem at binme hem de kılıç, kalkan kullanma eğitimleri veren Nomad Stunts ekibi gerçekten muhteşem bir iş çıkartmış. Dizide tehlikeli hareketleri, örneğim hızlı giden bir atın tepe taklak düşmesi gibi, bu ekip çalışanları yapıyor. Uyanış: Büyük Selçuklu dizisi arka planda çalışan güçlü bir ekibin ürünü. Umarız televizyon mecerası da güzel olur ve başarılı bir sezon geçirir. Siz diziyi nasıl buldunuz, aşağıdan yorumlarınızı bekliyoruz.

tıkla>>> Uyanış: Büyük Selçuklu Dizisi Oyuncu Kadrosu ve Tüm Detaylar?

Etiketler: Uyanış: Büyük Selçuklu çekimleri nerede Uyanış: Büyük Selçuklu dizi seti nerede Uyanış: Büyük Selçuklu Nerede Çekiliyor


Yorumlar

  • Nergiz Özcan

    Bukadarini beklemiyordum ilk duydugumda. Yurd disinda buyudugum icin Selcuklu tarihten pek bilgim yoktu, ama film sayesindi ilgimi cekti. filmi cok buyuk zevkle seyrediyorum.

  • hasan tatan

    son bölümü çok saçma sahnelerle doluydu. uçurumdan atlayan hasan sabah kurtuluyor. ordu bulamıyor. Bir kadın gelip kurtarıyor. Padişah 10 askerle sefere çıkıyor.

Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL