Vahide Perçin Kimdir?

Vahide Perçin Kimdir?

Yazar: Emre Kimdir?

Vahide Perçin, özellikle son zamanlarda rol aldığı Bir Zamanlar Çukurova dizisinde canlandırdığı Hünkar karakteri ile birlikte oldukça konuşulmuştu. Özellikle Hünkar karakterinin ölümü Bir Zamanlar Çukurova dizisinin fanlarını büyük bir üzüntüye boğmuştu ve Hünkar karakterini merak eden dizi fanları sıklıkla Vahide Perçin kimdir sorusunu arama motorlarında aratmıştı. Sizler için Vahide Perçin kimdir sorusunun cevabını detaylı bir şekilde ele aldık…

Vahide Perçin İlk Yılları

Ünlü oyuncu Vahide Perçin, İzmir ilinde dünyaya gelmiş olan sanatçılardan biridir. Kendisi, aslen Yunan göçmeni olan bir ailenin kızıdır. Ünlü oyuncunun babasının mesleği kamyon şoförlüğü, annesinin mesleği ise ev hanımlığıdır. Lisede grafik öğrenimi gören Vahide Perçin, daha sonra İktisat fakültesinde okusa da asıl tutkusu her zaman oyunculuk olmuştur. Ünlü oyuncu, sınavlara girerek 9 Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümünü kazanmıştır.  Okulunu birincilik ile bitirmiştir. Okuduğu sırada hocası Özdemir Nutku’dan büyük destek görmüştür. Ünlü oyuncu Vahide Perçin, üniversiteyi bitirdikten sonra başkent Ankara’ya yerleşmiştir ve burada AST’ye girmiştir. Kendisine gelen teklifi kabul ederek daha sonra Adana’ya gitmiştir.

Vahide Perçin Kariyeri

Ünlü oyuncun Vahide Perçin, kariyeri boyunca birçok başarılı dizi ve filme imzasını atmıştır. İlk rolü 2003 yılında yayımlanan Bir İstanbul Masalı dizisinden canlandırdığı Suzan Kozan karakteridir. Bu rolden sonra Vahide Perçin, ailesiyle birlikte İstanbul’a yerleşmiştir. Ardından Hırsız Polis isimli dizide Fulya rolünü canlandırmış ve bu rol ile oldukça sevilmiştir. 2006 yılında yayımlanan ve çok izlenen İlk Aşk isimle filmde, Çetin Tekindor ile başrolleri paylaşan Vahide Perçin, bu film ile kariyerinde ki yükselişi yaşamıştır. Ardından 2007 – 2010 arası yayımlanan Annem isimli dizide Zeynep Eğilmez karakterini canlandırıştır. 2011 yılında yayımlanan ve adeta Türk baş yapıtları olarak gösterilen Adını Feriha Koydum isimli dizide, Feriha’nın annesi Zehra Yılmaz karakterine hayat veren Vahide Perçin, geçirdiği kanser hastalığı nedeniyle dizinin ikinci sezonunda veda etti ve 3. Sezonda yer almadı. Vahide Perçin, ardından Muhteşem Yüzyıl isimli dizide başrol oyuncusu olan Meryem Üzerli rolden ayrılınca, onun yerine dizinin 3. Sezonuna “Hürrem Sultan” olarak girdi. Ünlü oyuncu Vahide Perçin son olarak Bir Zamanlar Çukurova isimli dizide Hünkar karakterini canlandırmıştır.

Vahide Perçin Özel Hayatı

Ünlü oyuncu Vahide Perçin, AST oyuncusu Altan Gördüm ile 1991 yılında dünya evine girmiştir ve bu tarihten itibaren eşinin soy adını kullanmaya başlamıştır. Çiftin 1994 yılında Alize isimli kızları dünyaya gelmiştir. 2011 yılında meme kanserine yakalanan Vahide Perçin, hastalığı yenmiştir. 2013 yılında eşi ile yollarını ayıran Vahide Perçin, kızlık soy adına geri dönmüştür. Ünlü oyuncuyu “Vahide Gördüm” adıyla da tanıyan kişiler bulunmaktadır.


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL