Vatanım Sensin Azize’nin Çocuğu Nerede? Yaşıyor mu? Öldü mü?

Vatanım Sensin Azize’nin Çocuğu Nerede? Yaşıyor mu? Öldü mü?

Yazar: Emre Vatanım Sensin

Kanal D ekranlarının perşembe günleri yayınlanan dizisi Vatanım Sensin 2. sezonu ile izleyiciyi ekranlara bağlamayı başardı. Dizi de geçen sezon Cevdet patlamada yaralanmış Azize ise kucağındaki çocuğu giderken yeni sezonda Azize Dağıstanlı’nın evindedir ve çocuğu yanında değildir. Şimdi merak edilen konu ise Azize’nin çocuğu nerededir? Yaşıyor mu? Öldü mü? Yoksa kayıp mı? Yazımızda…

Vatanım Sensin Azize’nin Çocuğu Nerede? Yaşıyor mu? Öldü mü?

Vatanım Sensin’de geçen sezonun final kısmında Cevdet, zekice bir plan yapar ve Yunan ordusu komutanı Vasili’yi tutuklatır. İzmir meydanında idam edilecektir. Leon babasının düşman olduğu kuvvacıları neden koruduğunu anlayamaz bunun cevabını ise annesi Veronika’da saklıdır. Ali Kemal Veronika’nın çocuğudur. Vasili Ali Kemal’i korumak için hayatını feda edecektir.

[mavitext]Vatanım Sensin Dağıstanlı Kimdir? Tıklayınız![/mavitext]

Cevdet ise Azize’ye Yunan ordusundaki görevinin sona erdiğini müjdeler. Bu Ankara’ya gitmeleri yönündeki engeli de ortadan kaldırır. Tüm bu gelişmeler devam ederken Azize’ye gelen mektup Cevdet ve ailesini büyük bir tehlikenin beklediğinin habercisidir. Öte yandan Hamilton Tevfik’e bir görev verir. Görevin adı Mustafa Kemal Paşa’ya süikasttır. Cevdet ise bu durumu öğrenir ve harekete geçer. Cevdet Yunan komutanları bir araya toplayıp tüm yunan karargahını havaya uçurmak ve yok etmek ister. Böylece Ankara’nın yükünü hafifletecektir. Bu vatan yolunda kendini feda etmekten çekinmeyecektir.

Vatanım Sensin’in yeni sezonuda ise Cevdet yaşamayı başarmış ve ayağa kalkmıştır. Hamilton ise Yunan ordularına sevgilisi Lucy öldürdükleri için düşman olmuş ve Cevdet’ten yana tavır alarak işgal devletlerinin önünü kesmek istemektedir. İlk olarakta Dağıstanlı’ya İngiliz himayesine girmek isteyen abisi Refik Bey’i öldürtür. Bu arada herkes Azize’yi merak etmektedir. Azize ise ilk bölüm sonunda Dağıstanlı’nın evinde misafir olarak karşımıza çıkar. Azize büyük işkenceler görmüş ve denizin kıyısına öldü diye bırakılmıştır. Asıl merak edilen konu ise Azize’nin kucağındaki çocuğudur. Ona ne oldu? yaşıyor mu? öldü mü? Kayıp mı? Bu sorunun cevabını ilerleyen bölümlerde göreceğiz.

Vatanım Sensin’de Azize’nin çocuğu yunan askerleri tarafından esir alınır. Şu an Mehmet’in kimin elinde nerede olduğu bilinmiyor. Spero adındaki askerin aldığı bebeğin durumu şu an belirsiz. Azize’nin çocuğunu Sipero bir kovuk içine bırakmıştı. Köylüler bebeği bulmuş ve bir müddet bebeğe bakmışlardı. Ancak daha fazla bakamayınca bebeği Cevdet’in evinin kapısına bıraktılar. Yani Mehmet bebek ailesine kavuştu. Bakalım evdekiler bebeğin kardeşleri olduğunu anlayacaklar mı?

Vatanım Sensin 33. Bölüm Fragmanı!

Siz Azize’nin çocuğuna ne olduğunu düşünüyorsunuz? Öldü mü? Yaşıyor mu? Kayıp mı?

Etiketler: vatanım sensin azizenin çocuğu nerede vatanım sensin azizenin çocuğu öldü mü vatanım sensin azizenin çocuğu yaşıyor mu vatanım sensin azizenin çocuğuna ne oldu


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL