Vatanım Sensin Dağıstanlı Ölecek mi? Öldü mü? Diziden Çıktı mı?

Vatanım Sensin Dağıstanlı Ölecek mi? Öldü mü? Diziden Çıktı mı?

Yazar: Emre Vatanım Sensin

Kanal D ekranlarının sevilen dizisi Vatanım Sensin 15 şubat perşembe 45. bölümü ile ekranlara gelirken dizide Dağıstanlı Atatürk’ün İzmir’e gelişi nedeniyle Atatürk’ü öldürme girişiminde bulunacaktır. 45. bölüm fragmanında Dağıstanlı’nın bu hamlesinden haberi olan Cevdet ise Dağıstanlı’yı durdurmak için ne yapacaktır? Dağıstanlı için yolun sonu artık gözükmüş müdür? Vatanım Sensin’de Dağıstanlı ölecek mi? Dağıstanlı karakterini canlandıran Ufuk Bayraktar diziden çıkıyor mu? Tüm bilgileri yazımızda bulabilirsiniz.

Vatanım Sensin Dağıstanlı Ölecek mi? Öldü mü? Diziden Çıktı mı?

Vatanım Sensin son bölümde Dağıstanlı’nın son dakika yapmış olduğu hamle Türk Ordusu’nun Yunan taarruzuna karşı mağlubiyetine neden olmuştur. Dağıstanlı planının ortaya çıkmaması için son anda orduya katılmaktan vazgeçmiştir. Dağıstanlı’nın böyle davranmasının en büyük nedeni ise dağlar kadar büyük kibridir. Azize ise Cevdet’in yenilginin suçlusu olarak kendisini görmemesi için İzmir’e doğru hareket eder. Filippos zaferinin tadını çıkarırken, Mustafa Kemal ise Batı Cephesine moral amaçlı ziyarete gelecektir.

Cevdet Dağıstanlı’dan bu yaptıklarının hesabını sormak için harekete geçerken Dağıstanlı’nın ise sessiz şekilde gitmeye niyeti yoktur. Tüm başına gelenlerin sorumlusu olarak Mustafa Kemal’i gören Dağıstanlı Mustafa Kemal’i öldürmek için harekete geçer. Cevdet, Dağıstanlı’nın bu planından haberdar olunca Dağıstanlı’yı durdurmak için elinden geleni yapmaktadır. Ancak Cevdet’i büyük bir tehlike beklemektedir. Vatanım Sensin’in fragmanında Dağıstanlı’ya en yakın adamı tarafından silah çekildiği görülüyor. Dağıstanlı’yı en yakın adamı mı yoksa Cevdet mi öldürecek bilinmiyor. Peki tarihte Dağıstanlı nasıl öldü?

[mavitext]Vatanım Sensin Havva Kimdir? Tıklayınız![/mavitext]

Tarihte Dağıstanlı diye biri bulunmadığı için nasıl öldüğüne dair ise bir bilgi bulunmuyor. Ancak Dağıstanlı’yı tarihte Çerkez Ethem’e benzetenler var. Çerkez Ethem ise düzenli orduya karşı çıkmış ve İstiklal Mahkemelerince idama mahkum edilmişti. Çerkez Ethem Yunanlılar’a sığınmış ardından Berlin’e kaçmış, oradan son yıllarını Kahire ve Ürdün’de geçirmiş ve 1948 yılında ölmüştü. Vatanım Sensin’de Dağıstanlı rolünü canlandıran oyuncu Ufuk Bayraktar dizinin 45. bölümünde diziye ölerek veda ediyor. Kendisine diziye vermiş olduğu emek dolayısıyla teşekkür eder ve yeni projelerinde başarılar dileriz.

[saritext]Vatanım Sensin Dağıstanlı Kimdir? Tıklayınız![/saritext]

Vatanım Sensin 45. Bölüm Fragmanı

Etiketler: vatanım sensin dağıstanlı diziden çıktı mı vatanım sensin dağıstanlı nasıl öldü vatanım sensin dağıstanlı öldü mü vatanım sensin dağıstanlı ölecek mi vatanım sensin dağıstanlı tarihte nasıl öldü


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL