Vatanım Sensin Rus Prensesi Kim? (Alina Boz)

Vatanım Sensin Rus Prensesi Kim? (Alina Boz)

Yazar: Emre Vatanım Sensin

Kanal D ekranlarının sevilen dizisi Vatanım Sensin 36. bölümü ile ekranlara gelmeye hazırlanıyor. Dizide Cevdet ile Dağıstanlı karşı karşıya gelirken Tevfik Azize’ye Cevdet ile ilgili gerçekleri bildiğini söyler ve Azize’yi boşar. Öte yandan Hilal ise Kerim tarafından kaçırılmış ve evlenmek üzeredir. Leon Hilal’i kurtarabilecek mi? Vatanım Sensin’de bu gelişmeler yaşanırken diziye yeni bir oyuncu dahil oluyor. Diziye Alina Boz dahil oldu. Alina Boz kimdir? Tanıyalım..

Vatanım Sensin Rus Prenses Kim? (Alina Boz)

1988 yılında Rusya’nın Moskova şehrinde dünyaya gelen güzel oyuncu 1.72 boyunda 50 kg ağırlığındadır. İkizler burcu olan oyuncu yeşil gözlüdür. Liseyi Havacılık Meslek Lisesinde bitirdi. Oyucunun annesi Bulgaristan göçmenidir. 7 yaşına kadar Rusya’da yaşadı. 2005 yılında babasının işi dolayısıyla İstanbul’a taşındı. Türkçeyi Türkiye’ye geldikten sonra öğrendi. 9 yaşında Tiyatro eğitimi almaya başlayan oyuncu ajansa kaydoldu. Ata Demirer ile Avea reklamlarında yer alırken Murat Boz ile dergi kapağının yüzü oldu.

Alina Boz, 2014 yılında Atv ekranlarında yayınlanan dizi Cesur Hemşire’de rol aldı. Komedi dizisi olan Cesur Hemşire’de Hakan Yılmaz, Şebnem Bozoklu, Yeliz Şar, Tuluğ Çizgen, Sezai Aydın, Çağlar Çorumlu ile birlikte rol aldı. Oyuncu Star Tv ekranlarında yayınlanan dizi Paramparça’da Erkan Petekkaya, Nurgül Yeşilçay ile beraber rol aldı. Alina Boz dizide Hazal karakterini oynarken Ebru Özkan, Burak Tozkoparan, Cemal Hünal, Nursel Köse, Civan Canova, Ahu Yağtu dizide rol alan diğer oyuncular oldu.

Alina Boz 2016 yılında senaryosunu Emrah Kaman ve abisi Murat Emre Kaman’ın birlikte yazdığı Kaçma Birader adlı dizide rol aldı. Filmde Zafer Algöz, Melek Baykal, Cihan Ercan, Algı Eke, Nursel Köse, Nejat Uygur, Necip Memilli de rol aldı. Oyunculuk alanında emin adımlarla ilerleyen Alina Boz’a bu yolda başarılar dileriz.

[mavitext]Azize’nin Çocuğu Mehmet Nerede? Yaşıyor mu? Tıklayınız![/mavitext]

Alina Boz O Ses Türkiye Performansı Videosu!

Etiketler: vatanım sensin esir prenses kim vatanım sensin pliposun konuştuğu prenses vatanım sensin prenses anastasya kim vatanım sensin prenses kimdir


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL