Ver Elini Aşk Hayri Kimdir? Ayperi’nin Babası!

Ver Elini Aşk Hayri Kimdir? Ayperi’nin Babası!

Yazar: Emre Dizi Haberleri

Kanal D ekranlarında Perşembe günleri yayınlanan ancak Vatanım Sensin’in yayınlanması ile gün değişikliğine gitemsi beklenen ancak hangi gün yayınlanacağı belli olmayan dizi Ver Elini Aşk’a yeni karakterler de dahil olmaya başladı. Bu karakterlerden bir tanesi de Ayperi’nin babasını canlandıracak Hayri karakteri oldu. Peki Hayri karakterini kim canlandırıyor?

Ver Elini Aşk Hayri (Ayhan Taş) Kimdir? Ayperi’nin Babası!

Ayhan Taş, 1971 yılında Adana ilinde dünyaya geldi. İlkokul ve ortaokulu Adana’da bitirdi. 1995 yıllarında şiir topluluğu çalıştırıcılığı ve Dost Fm sunuculuğu ve programcılığı yaptı. 1998 yılında Ankara Üniversitesi DTCF Tiyatro bölümüne başladı. Bu bölümde 5 arkadaşı ile birlikte Mahşer’i Cümbüş topluluğunu kurdu. Bu toplulukta tiyatronun geleneksel yapısında olan Doğaçlama yöntemi devam ettirildi.

Ankara Batıkent semtinde Tiyatro çalıştırıcılığı yapan oyuncu, Meltem’i Cümbüş’ü İstanbul’a taşıyıp kendi sahneleri olan Hayalhane’yi açtı. 2007 yılında Fox Tv ekranlarında yayınlanan Anında Görüntü isimli show programını yaptı. Yine aynı kanalda Meltem’i Cümbüş’ün kendine tarz oyunlarını sergileyen programda yer aldı.

Ayhan Taş, 2007 yılında yönetmenliğini Semir Akyürek’in yaptığı 7 Avlu sinema filminde yer aldı. 2012 yılının haziran ayında yayınlanmaya başlayan başrollerinde Murat Cemcir, Ahmet Kural’ın yer aldığı İşler Güçler filminde rol aldı. Bu filmde Antreman koçu Münir karakterini canlandırdı. Yine aynı isimlerle 2014 yılında Kardeş Payı dizisinde rol almış ve oto tamircisi Sezai karakterini canlandırmıştır.

Ayhan Taş’ın diğer projeleri ise şunlardır: İçeridekiler, Cumhuriyet’e Selam, Körler, Tütüncü Dükkanı, Demir’in Fiyatı, Ayı, Tanrılar Erkek Olunca, Ferhat ile Şirin, Haldun Taner Kabare, Cerrar Ana’nın Silahları rol aldığı tiyatro oyunlarıdır. Oyuncu 1.74 boyunda 72 kg ağırlığındadır. Kahverengi gözlere, siyah saçlara sahip oyuncu yengeç burcudur.

Ayhan Taş yeni projelerinin olup olmadığı sorusuna bir röportajında;” Yeni projelerinin olduğunu, sinema ve dizi olduğunu, tek başına başrol oynadığı bir sinema filmi yapmak istediği, İstanbul’a sadece iş için gelmek istediğini, küçük bir kasabada yaşamak istediğini söylüyor.”

Ayhan Taş Videosu!

Siz oyuncu Ayhan Taş’ın Ver Elini Aşk dizisinde Hayri karakterini nasıl değerlendiriyorsunuz? Bu konudaki düşünceleriniz nelerdir?

Etiketler: ver elini aşk ayperinin babası ver elini aşk hayri gerçek adı ver elini aşk hayri kimdir ver elini aşk hayri rol aldığı diziler


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL