Vurgun Dizisinden Kötü Haber! Final Kararı Geldi!

Erkan Petekkaya, Deniz Çakır, Emre Kınay ve Begüm Birgören’i buluşturan FOX’un ‘Vurgun’ dizisi ekrana veda ediyor. Büyük umutlarla ekranlara gelen dizi reyting rekabetinde kaybedenlerden oldu.

Dev kadrolu dizinin 3. bölümünde yönetmen Altan Dönmez projeden ayrılmış, Hilal Saral reji koltuğuna geçmişti. Maliyeti en yüksek diziler arasında yer alan ‘Vurgun‘un reytingleri bu hafta da beklentiyi karşılamayınca 6. bölümde final yapmasına karar verildi.

Dizi çöplüğüne dönen TV sektöründe her yol onlarca dizi yayın hayatına start veriyor ve bir o kadarı da final yaparak veda ediyor. Sektör gerçekten acımasız. Aslında yapım şirketleri ve kanalların büyük hatalarından birisi de bu. Acımasız bir sektörde farklı olmayı beceremiyorlar.

Hikayesi, kurgusu ve kadrosu ile farklı olmayı başaran yapımlar zirvede olmayı başarıyorlar. Örneğin Ufak Tefek Cinayetler, Kadın, Bir Zamanlar Çukurova gibi bir çok yapım hem hikayesi hem de kurgusu ile ülkemizde farklı olan yapımlardan. Bu dengeyi kurabilen diziler yapımcılarını ve kanalını mutlu edebilmektedirler.