Woman Tv Konuşalım Sunucusu Azra Akın Kimdir?

Yazar: Emre Dizi Haberleri Kim Kimdir

2002 yılında Dünya güzeli seçilen Azra Akın yeni bir programla ekranlara dönüyor.Miss World 2002 güzeli Azra Akın, BM Nüfus Fonu’nunda (UNFPA) yedi yıl kadın hakları, göçmenler ve çocuklarla ilgili bir dizi projelerde yer aldı ve Türkiye’nin sözcülüğünü yaptı.

Bu sefer Azra Akın; son yıllarda artmakta olan cinsiyet sorunları, insan hakları ve kadına yönelik şiddete dair tüm konuları Woman Tv ekranlarında Konuşalım isimli programla gündeme getirecek.

Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu (UNFPA) ile işbirliği içinde hazırlanan programın ilk konuğu UNFPA Doğu Avrupa ve Orta Asya Bölge Direktörü Alanna Armitage olacak. Çözüm için izlenmesi gereken adımlar hakkında farkındalık yaratmayı amaçlayan Konuşalım programının ilk bölümü, Çarşamba günü saat 8.00’de, izleyenlerle saat 8.00’de buluşacak. Peki Azra Akın kimdir?

Azra Akın 8 Aralık 1981 tarihinde Almelo / Hollanda’da doğdu. 1998 yılında Elite Model Look Türkiye’yi kazandı ve ilk 15’e girip finalist olduğu Elite Model Look International’a katılmaya hak kazandı. 2002 yılında Miss Turkey unvanını kazandı ve aynı yıl Miss World Yarışması’na katılmaya hak kazandı ve Miss World ünvanını kazandı.

1932’de Keriman Halis’in ardından ikinci kez bu unvanı Türkiye’ye getirdi. 2003’te İngiltere Kanal 4’te yayınlanan Miss World unvanıyla “Oyunlar” gerçeklik gösterisine katıldı ve gösteriyi kazandı. 2004 yılında Türkiye Uluslararası Turizm Kampanyasının yüzüydü. Aynı yıl oyunculuk kariyerine “Yağmur Zamani” adlı TV Dizisi ile başladı ve ‘Oyun Bitti’, ‘Ruzgar’ ‘Ayrilik’, ‘Genis Aile’, ‘M.U.C.K.’ ile devam etti.

Sinema Kariyerine 2005 yılında “Anlat İstanbul” filmi ile başladı ve “İlk Aşk” 2006, “Pespeşe” 2010 ve “Çilek” ‘de 2014 yılında yer aldı. “72. Koğus” adlı tiyatro oyunu. 2011 yılında Türkiye’de ilk defa düzenlenen Yıldızlarla Dans adlı yarışmayı kazandı. Gelecek yıl aynı yarışmanın yeni bölümlerinde jüri üyeliği aldı.

Avon, Pepsi, Pantene, Avea, Arçelik ve TVC gibi Türkiye ve dünyaca tanınmış birçok ülkede sergilendiği birçok Türk ve Uluslararası markanın yüzü olmuştur. Dünyada bir yıl boyunca Miss World unvanını kazandığı hayır çalışmalarının yanı sıra, 2012 yılında UNFPA Türkiye Kadına Yönelik Şiddet Ofisi karşısında ve sesiyle seçildi. İyi derecede Türkçe, İngilizce, Hollandaca ve Almanca bilmektedir.

Etiketler: Konuşalım Sunucusu Azra Akın Kimdir Woman Tv Azra Akın kimdir


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL