Ya İstiklal Ya Ölüm Filmi Detayları, Nejat İşler Şehit Mehmet Rolünde!

Ya İstiklal Ya Ölüm Filmi Detayları, Nejat İşler Şehit Mehmet Rolünde!

Yazar: Emre Dizi Haberleri

İstanbul’un düşman işgalinden kurtuluşunun konu alınacağı filmde ünlü oyuncu Nejat İşler, Şehit Mehmed karakterine hayat verecek. İşler, filmde Kuva-yı Milliye’ye bağlı Kadıköy grubunun liderini canlandıracak.

‘Çakallarla Dans’ serisi, ‘Deliormanlı’, ‘Görevimiz Tatil’ gibi başarılı filmlerin yönetmeni Murat Şeker son yılların en büyük prodüksiyonu için kolları sıvadı.

Sugarworkz ve TAFF Pictures ortak yapımı ‘Ya İstiklal Ya Ölüm’, Türk sinema tarihinin en büyük Kuva-yı Milliye filmi olarak tasarlanıyor. Murat Şeker, İstanbul’un işgal yıllarına Kuva-yı Milliyecilerin ve Fenerbahçe Spor Kulübü’nün penceresinden bakacak.

İçinden futbol geçen kahramanlık destanında başrol Nejat İşler’in oldu. İstanbul’un düşman işgalinden kurtuluşunun konu alınacağı filmde ünlü oyuncu Nejat İşler, Şehit Mehmed karakterine hayat verecek. İşler, filmde Kuva-yı Milliye’ye bağlı Kadıköy grubunun liderini canlandıracak.

Kadrosu yıldızlar topluluğu hüviyetinde olacak film, aynı zamanda Kuva-yi Milliye üyesi olan Fenerbahçe Spor Kulübü’nün kurucu kadrosunun kurtuluş mücadelesine verdiği eşsiz desteğe odaklanacak.

Dönemin futbol tarihine de ayna tutacak ‘Ya İstiklal Ya Ölüm’, işgal yılları İstanbul’unu dev bir podüksiyonla perdeye taşıyacak. Ön hazırlık süreci bir yıldır devam eden filmin, 1 Ocak 2021 tarihinde vizyona girmesi planlanıyor. Çekimler ise 2020 yazında gerçekleşecek.

 

Etiketler: Ya İstiklal Ya Ölüm Filmi fragmanı Ya İstiklal Ya Ölüm Filmi ne zaman başlayacak Ya İstiklal Ya Ölüm Filmi oyuncu kadrosu


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL