Yasak Elma Halit Kimdir? Gerçek Adı Ne, Kaç Yaşında, Nereli?

Yasak Elma Halit Kimdir? Gerçek Adı Ne, Kaç Yaşında, Nereli?

Yazar: Emre Yasak Elma

Oldukça uzun zamandır FOX TV’da yayınlanmakta olan Yasak Elma dizisinin başrollerinden biri olan Halit karakteri, son zamanlarda Yasak Elma Halit ölümü konusuyla gündeme oturdu. Ölümüyle birlikte Halit (Talat Bulut) karakteri diziden ayrıldı. Dizinin sevilen bir oyuncusu olduğundan hayranları Yasak Elma Halit kimdir? Gerçek adı ne, kaç yaşında, nereli sorusunu sorar oldu.

Oldukça sansasyonel bir şekilde ölen Halit karakterinden sonra Yasak Elma dizisinin Ender ve Yıldız karakterlerinin hikayesine odaklanacağı düşünülüyor. Peki Yasak Elma Halit kimdir? Gerçek adı ne, kaç yaşında, nereli?

Yasak Elma Halit Kimdir? Talat Bulut Kimdir?

Yasak Elma Halit kimdir? Dizide Halit karakteri Türkiye’nin sayılı ve en zengin iş adamlarında biridir. Oldukça saygın ve başarılı olan Halit, ne yazık ki çok çapkın bir adamdır. Halit özellikle genç kadınlarla birlikte olmaktadır. Birçok evlilik yapmıştır ancak karılarına boşanırken onlara aldığı mücevherler dahil tek kuruş bile vermemiştir. Oldukça cimri biridir. İlgi delisi olan Halit, başına geleceklerden habersizdir.

Halit’i canlandıran kişi ünlü oyuncu Talat Bulut’tur. Talat Bulut, sinema ve tiyatro oyuncusu, aynı zamanda da seslendirme sanatçısıdır. Kars ilinin Sarıkamış ilçesinde, 23 Mart 1956 tarihinde dünyaya gelmiştir. Talat Bulut, Hacettepe Üniversitesi’nde Elektrik ve Elektonik Mühendisliği bölümü okumuştur. Ancak bu bölümü bitirmemiş, henüz 2. Sınıftayken bırakmıştır. Talat Bulut, sanat kariyerine Ankara Sanat Tiyatrolarında 1975 yılında rol aldığı Dimitrov adlı oyun ile başlamıştır.

Ünlü ve başarılı oyuncu oldukça uzun bir süre Ankara Sanat Tiyatroları bünyesinde sanatını icra etmiştir. Sanatçının asıl patlama dönemi ünlü oyuncu Türkan Şoray’ın da destek ve yardımı ile Hazal filminde rol alarak sinema sektörüne adım atması ile başlamıştır. Türk sinemasının durgunluk dönemine girdiği süreçte Talat Bulur kariyerine ara verdi. Talat Bulut’un iş konusunda oldukça seçici olduğunu, sadece kaliteli yapımlarda rol aldığını söylemek mümkündür. Talat Bulut çeşitli eserlerde seslendirme sanatçısı olarak da görev yapmıştır. Kariyerinin altın çağını Manisa Tarzanı filminde aldığı görevle ulaşmıştır. Ünlü sanatçının en son işi oldukça sevilen bir dizi olan Yasak Elma dizisinde aldığı roldür.

Etiketler: yasak elma halit yasak elma halit kimdir yasak elma halit öldü mü yasak elma halit ölümü


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL